- Agenda
- Byli z nami
- Konkursy
-
Wystawy
- Śląski Przegląd Architektury Województwa
- Śląska Szkoła Designu
- W HARMONII
- Design out of the box, czyli social well-being
- Dizajn po Naszymu
- „Dekalog dobrej przestrzeni” - Województwo Śląskie
- Politechnika Wrocławska
- Mistrzowie Architektury
- Dyplomy 2019 - zespół szkół plastycznych w Katowicach
- REDESIGN – MULTIFUNKCYJNOŚĆ FORMY
- MEDS Silesia
- Wydarzenia towarzyszące
- Mapy obiektu i stoisk
-
WIADOMOŚCI
-
4 Design Days: Jak budować w erze zrównoważonego rozwoju?
W Polsce 845 budynków może pochwalić się eko-certyfikatami. To bardzo dobry wynik. Jesteśmy liderem w regionie i będzie tylko lepiej, bo certyfikacja znacznie przyspieszyła. W tym wyścigu prowadzą biurowce i nie mają sobie równych. Ich inwestorzy stawiają głównie na certyfikację Breeam oraz Leed. Wciąż jednak to właśnie budownictwo jest odpowiedzialne za 1/3 emisji dwutlenku węgla na świecie. Jak więc powinno wyglądać budowanie w erze zrównoważonego? O tym rozmawiali i dyskutowali uczestnicy 4 Design Days Pre-Opening Online.
-
4 Design Days: Nowa, bezdotykowa era już jest! Jak wygląda i jaka jest jej przyszłość?
Nowoczesne, bezdotykowe technologie i systemy są naszym sprzymierzeńcem w walce z pandemią. Czy staną się powszechne w miejscach pracy, na ulicach, w sklepach i domach? Odpowiedzi na te pytania przyniosły wiele ciekawych wniosków, których mogliśmy wysłuchać podczas dyskusji "Design. Nowa, bezdotykowa era", która odbyła się w trakcie 4 Design Days Pre-Opening Online (www.4dd.pl).
-
4 Design Days: Mieszkaniowe trendy. Co zmieniła pandemia?
Pandemia zmieniła nasze domy w biura, szkoły, przedszkola. Kupowaliśmy nowe meble, przestawialiśmy stare… ale nadal chcemy mieszkać modnie. Jak to zrobić? Jak zmieniły się mieszkaniowe potrzeby Polaków? Co jest nowym „must have”, a co odeszło do lamusa? O tym dyskutowano podczas sesji Mieszkania TrendWatch podczas 4 Design Days Pre-Opening Online (www.4dd.pl).
-
4 Design Days: Przyszłość produkcji mebli należy do tych, którzy postawią na jakość
Jakie powinny być meble, aby nadawały się do ponownego użycia? W jakich materiałach i technologiach upatrywać przyszłość ekologicznych mebli? Jakie rozwiązania legislacyjne mogłyby pomóc przemysłowi meblarskiemu stać się bardziej eko? Jaką w tym rolę może odegrać ogłoszona niedawno inicjatywa Nowego Europejskiego Bauhasu? O tym rozmawiali uczestnicy dyskusji "Cel – zdrowy klimat. Biznes meblowy bez śmieci, bez CO2 podczas 4 Design Days Pre-Opening Online" (www.4dd.pl).
-
Architektura potrafi reagować na nowe. Podsumowujemy 4 Design Days Pre-Opening Online
O wyzwaniach, jakie stawia przed architektami, projektantami i inwestorami nowa rzeczywistość rozmawiali prelegenci 4 Design Days Pre-Opening Online. Dwudniowe, internetowe debaty, które były wstępem do VI edycji 4 Design Days (13-16 maja 2021 r.), odtworzono live 60 000 razy. Swój udział online zarejestrowało blisko 1800 osób.
-
Jak projektować dla 1,5-metrowego społeczeństwa? Bezpiecznie, ale z myślą o budowaniu doświadczeń
Jaka przyszłość czeka przestrzenie komercyjne i publiczne w rzeczywistości postpandemicznej? Z jednej strony będzie to z pewnością przyspieszenie zmian technologicznych, zwłaszcza w zakresie automatyki, bezdotykowych rozwiązań, digitalizacji. Z drugiej – powrót do źródeł, do lokalności, budowania społeczności i doświadczeń. Takie wnioski płyną z dyskusji o projektowaniu w dobie dystansu społecznego, jak odbyła się w trakcie 4 Design Days Pre-Opening Online (www.4dd.pl).
-
4 Design Days: Projekty mixed-use to odpowiedź na nowe potrzeby człowieka
Projekty mixed-use, czyli mieszczące w jednym kompleksie wiele różnych funkcji, to bardzo ważny i rosnący w siłę element krajobrazu dzisiejszej architektury w Polsce i na świecie. Uczestnicy dyskusji, która miała miejsce w trakcie tegorocznego wydarzenia 4 Design Days Pre-Opening Online, odnieśli się do tego ważnego trendu przede wszystkim w kontekście potrzeb nowego pokolenia, związanych z lokalnością i wygodą.
-
4 Design Days: Meble powinny być trwalsze, przyjazne dla środowiska, ale i użytkowników
W Polsce marnotrawione jest aż 91% surowców w gospodarce. Jaka jest rola gospodarki obiegu zamkniętego w produkcji mebli? Czy ekologia i zrównoważony rozwój wpisane są w biznesplan? - o tym m.in. dyskutowano podczas sesji Design. Cel – zdrowy klimat. Biznes meblowy bez śmieci, bez CO2 w trakcie 4 Design Days Pre-Opening Online.
-
4 Design Days Pre-Opening Online za nami. Najważniejsze cytaty z wydarzenia
Za nami 4 Design Days Pre-Opening Online. 50 prelegentów, 9 dyskusji, niezliczona liczba cennych opinii - choć nie udało nam się jak co roku spotkać w świecie rzeczywistym w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, było niezwykle ciekawie. Bo rozmowy o designie, architekturze i nieruchomościach są gwarancją gorących dyskusji. Dziękujemy wszystkim gościom wydarzenia za ważne wnioski, a widzom za wiele godzin spędzonych z nami przed ekranami komputerów. To nie oznacza, że w tym roku nie spotkamy się na żywo w Katowicach. Z wielką nadzieją, że tym razem covid nie stanie nam na drodze, zapraszamy już za 4 miesiące - od 13 do 16 maja na tradycyjne 4 Design Days (www.4dd.pl).
-
4 Design Days: Trendy w aranżacji mieszkań zmieniają się co rok. Ale pandemia wywróciła je do góry nogami
Jak zmieniły się mieszkaniowe potrzeby Polaków? Co jest nowym must-have, a co odeszło do lamusa? Jakie nowe wyzwania stoją przed architektami wnętrz? O tym m.in. dyskutowano podczas sesji on-line Mieszkania TrendWatch podczas 4 Design Days Pre-Opening Online (www.4dd.pl).
-
Filmowe podsumowanie pierwszego dnia 4 Design Days
Choć nie udało nam się jak co roku spotkać w świecie rzeczywistym w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, to jesteśmy z naszymi widzami w nowym studiu 4 Design Days, z którego przez dwa dni łączymy się z Państwem, by rozmawiać o architekturze, designie i nieruchomościach. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania pierwszego dnia 4 Design Days Pre-Opening Online.
-
4DD: Architektura prędzej ulegnie pandemii niż zmianom klimatycznym
Architektura szybciej się zmienia pod wpływem pandemii niż zmian klimatycznych, bo - trochę inaczej niż globalne ocieplenie - dotyka nas osobiście. Dziś stadion czy kościół stają się szpitalem, więc wiemy, że budynki muszą być elastyczne. Wszyscy szukamy spokoju i izolacji, ale musimy też kontaktować się ze współpracownikami. Dlatego architekci powinni zdefiniować na nowo funkcjonalność budynków. Do takich m.in. wniosków doszli prelegenci sesji inauguracyjnej 4DD (www.4dd.pl).