STOISKO:
Antresola Spodka: A45+A46

Instytut Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego kształci na kierunkach: architektura wnętrz, malarstwo, grafika i sztuki wizualne. Instytut współtworzą: Katedra Projektowo-Artystyczna oraz Katedra Interdyscyplinarna.

Na tegorocznej edycji targów 4 DESIGN DAYS w Katowicach pracownie projektowe kierunku architektura wnętrz przedstawią realizacje studentów, kadry dydaktycznej i absolwentów. Tematyką projektów jest REDESIGN oraz MULTIFUNKCYJNOŚĆ FORMY.

Wystawa zaprezentuje współpracę badawczo-projektową z biznesem, m.in. projekty z wykorzystaniem nietypowych materiałów recyclingu – turbin wiatrowych we współpracy z firmą Anmet. Projekty i prototypy zrealizowano w myśl zasady redesignu. Koncepcje poszukują nowej funkcji dla skrzydeł turbin wiatrowych wykonanych z włókna szklanego i żywicy. W propozycjach projektowych zainspirowano się organicznym kształtem skrzydła oraz jego gabarytami i konstrukcją. Projekty multifunkcyjnych form zrealizowano we współpracy z firmą abiLine, poprzez łączenie, cięcie filcowych materiałów i modularność, szukając nowych wariantów wizualnych, użytkowych i akustycznych. Zatem na wystawie zostaną zaprezentowane różnorodne propozycje projektowe dla przestrzeni publicznych, plenerowych i co-workingowych.

Zapraszamy na zielonogórską prezentację. REDESIGN i MULTIFUNCYJNOŚĆ FORMY na 4DD w przestrzeni antresoli Spodka.