STOISKO:
Antresola Spodka: A39

Warsztaty MEDS (Meeting of Design Students) SILESIA 2020 – REVIVAL będą w tym roku największym w Polsce międzynarodowym wydarzeniem dla studentów i młodych profesjonalistów związanych z designem, projektowaniem i architekturą. W 15 projektach prowadzonych przez młodych profesjonalistów z całego świata weźmie udział 200 studentów z 40 krajów.

To już 11. edycja warsztatów MEDS, które co roku odbywają się w innej części świata, w tym wcześniej m.in. w Belgii, Portugalii, Grecji czy Libanie.

Tegoroczny temat to REVIVAL – rewitalizacja – rozumiana zarówno jako działania architektoniczno-projektowe, jak i działania w obszarze grafiki, fotografii oraz sfery multimediów. Warsztaty odbędą się na Śląsku, gdzie industrialny kontekst i złożona tożsamość pozwalają zastanowić się nad kwestią transformacji – tej, która miała już miejsce oraz tej potencjalnej, wpływającej na przyszłość regionu. Będziemy dyskutować o transformacjach, zmianach, odnowie; 15 zespołów projektowych będzie realizowało swoje projekty w publicznych przestrzeniach śląskich miast.

Na wystawie w ramach 4DD chcielibyśmy pochwalić się dziesięcioletnim doświadczeniem warsztatowym i przedstawić najlepsze projekty, najbardziej zapadających w pamięć designerów oraz najbardziej zaskakujące metody pracy, które pojawiły się na MEDS w minionej dekadzie.

Ponadto chcielibyśmy zaprezentować ideę i plan nadchodzących warsztatów, organizację MEDS i wszystkie stojące za nią inicjatywy, jej długie dziedzictwo oraz szeroki zasięg, perspektywy rozwoju oraz plany na przyszłość.