Echo Investment zgarnia aż 3 nagrody Property Design Awards! W roli głównej: Browary Warszawskie

W trakcie 4 Design Days 2022 miała miejsce uroczysta gala rozdania nagród Property Design Awards. Doceniono realizacje w 8 kategoriach, a dodatkowo przyznano dwie Nagrody Specjalne. Echo Investment wraz ze swoim najnowszych projektem - Browarami Warszawskimi - zostało aż potrójnym laureatem. Inwestor wraz z architektami otrzymał nagrody za wnętrze własnej siedziby, za przestrzeń Food Hallu Browary oraz Nagrodę Specjalną za całość inwestycji przy ul. Grzybowskiej w Warszawie.

Zobacz także -> Property Design Awards 2022 rozdane! Oto zwycięzcy

Na blisko 4,5 hektarowej działce ulokowanej między ulicami Grzybowską, Wronią i Chłodną powstały trzy biurowce, pięć budynków mieszkalnych, a miasto dodatkowo zyskało ponad 8 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje i sklepy. Nie zapomniano tu o rekreacji i zieleni. Do spacerów i aktywnego odpoczynku zachęcają kreatywnie zaaranżowane i otwarte na każdego przestrzenie publiczne z miejskimi skwerami, kameralnymi uliczkami, tarasami, antresolami, a całość dopełniają trawniki, drzewa i krzewy. Tak w skrócie można opisać Browary Warszawskie.

- Prezentowaliśmy ten projekt na 4 Design Days 2 lata temu. Dzisiaj naprawdę warto odwiedzić ten zespół – to jest obiekt pełen życia! Ludzie tam pracują, mieszkają, przychodzą do restauracji. To jest taki prawdziwy mixed-use. To nie są budynki użyteczności publicznej formalnie, ale są one użyteczne publiczne - mówił Marcin Sadowski z JEMS Architekci, odbierając Nagrodę Specjalną za całość rewitalizacji Browarów Warszawskich.

Kolejna statuetka została przyznana Food Hall-owi Browary w kategorii Design – Wnętrza przestrzeni handlowo-usługowej. 

Food Hall Browary, to przede wszystkim spektakularna przestrzeń sklepień kolebkowych z oryginalną odrestaurowaną cegłą z XIX wieku, kiedy powstawał Browar Haberbuscha i Schielego. Współczesna odsłona dawnych „piwnic czasu” jest miejscem spotkań towarzyskich, nie tylko do delektowania się doskonałą kuchnią i koktajlami, ale także do spędzania wolnego czasu. Całość obiektu to 11 konceptów gastronomicznych. Wszystkie restauracje zostały dobrane tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiedni rodzaj kuchni. Wśród nich m.in. nowy koncept Alona Thana pod nazwą The Sushi, Dziurka Od Klucza z dwoma nowymi konceptami – OCTO Pasta Pizza i a’Panu occo?! oraz Silk & Spicy.

Nagrodę w tej kategorii odebrali Karol Pasternak i Piotr Maciaszek z NOKE Architects.

- Super początek roku dla nas. Zadanie było takie, żeby to miejsce stało się sercem Browarów Warszawskich. Chyba się udało. Konceptów gastronomicznych mamy tutaj 11, do tego bar centralny, do tego wine bar, do tego DJ. Niedługo otworzy się klub nocny. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy się w Browarach Warszawskich! -   zapraszał Piotr Maciaszek.

- Trzeba było wiele przewalczyć, aby zadziałać w konserwatorskiej tkance. Dziękuję Echo za zaufanie! - mówił Karol Pasternak.

Trzecia nagroda trafiła w ręce Echo i pracowni MIXD za projekt wnętrz siedziby dewelopera właśnie w Browarach.

Projekt biura Echo Investment w Warszawie stworzony przez MIXD bezpośrednio nawiązuje do charakteru działalności inwestora – branży deweloperskiej oraz powiązanych z budownictwem dziedzin: w tym architektury, wzornictwa oraz urbanistyki. Szczególny nacisk został położony na skalę prowadzonych przez firmę działań inwestycyjnych oraz na nieograniczone możliwości kreacji w obszarze budowy miast. Główną inspiracją do projektu był film „Incepcja” w reżyserii Christophera Nolana.

Nagrodę odebrali: Piotr Kalinowski, prezes MIXD oraz Urszula Łatka-Strychowiec, Head of Asset Managment, Echo Investment.

- W imieniu Echo Investment bardzo chciałam podziękować za tę nagrodę. Wierzymy w to, że pomimo trudnej sytuacji ludzie będą wracać do biur. Mówi się, że ten projekt to nowy wymiar home office - mówiła Urszula Łatka-Strychowiec.

- Kiedy rozmawialiśmy z inwestorem jak on widzi tę przestrzeń, padło takie sformułowanie „budowniczowie miast”, od razu przyszła nam na myśl "Incepcja" i ta scena z zakrzywiającym się nad głowami miastem. Stwierdziliśmy, że tak odpowiedzialna praca jaką Echo Investment wykonuje dla Polski i Warszawy, zasługuje na spektakularny start, gdzie recepcja jest na drugim planie, a ludzie mogą się spotykać. W duchu sustainability, dobrego życia, chcieliśmy dać trochę takiego miejsca dla pracowników - dodał Piotr Kalinowski.