Weronika Kiersztejn

partner zarządzający i projektant w musk kolektyw, współtworzy markę „Zjedz sobie”, wykładowczyni katowickiej Akademii Sztuk Pięknych

architekt,
– partner zarządzający, współtwórca i projektant w musk kolektyw oraz zjedz sobie
– współprowadząca seminarium „Design Management” na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach od 2013 roku

Studiowała architekturę i urbanistykę na Politechnice Śląskiej (dyplom 2011 rok), oraz na Universidade da Beira Interior w Covilhã w Portugalii.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce i za granicą.

Od 2010 roku wspólnie z Katarzyną Sąsiadek i Józkiem Madejem tworzy musk kolektyw, który powstał jako inicjatywa przyjaciół o podobnych pasjach. Dziś musk kolektyw jest interdyscyplinarnym biurem projektowym, które jest autorem ponad 250 kompleksowych projektów w całym kraju. Musk pracuje w różnej skali – integruje architekturę, grafikę i wzornictwo; współpracuje też z instytucjami publicznymi oraz chętnie angażuje się w inicjatywy lokalne. Te kompleksowe działania są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku, Kolektyw musk konsekwentnie pokazuje, że trzeba działać na wielu polach i mierzyć się z różnymi zagadnieniami w projektowaniu przestrzeni w różnej skali.

Musk kolektyw jest laureatem nagród w Polsce i za granicą, w tym konkursu Architektura Roku 2013 SARP, w kategorii Młody Twórca. Od 2015 roku musk kolektyw tworzy słodkie przewodniki po miastach i regionach pod marką „Zjedz sobie…”.