Tomasz Konior

architekt, urbanista, założyciel i właściciel, Konior Studio

architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, założyciel i główny projektant w autorskim biurze KONIOR STUDIO. Pasjonat miasta i muzyki. Zaangażowany w edukację, promowanie architektury i urbanistyki, jak również w działania charytatywne i społeczne. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Autor i współautor ponad 150 projektów o różnej skali i tematyce. Do najbardziej znanych należą obiekty związane z muzyką; m.in. Akademia Muzyczna w Katowicach oraz siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Obecnie po wygraniu międzynarodowych konkursów architektonicznych pracuje nad Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie oraz Filharmonią w Brnie.

Tomasz Konior jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Architektów oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, gdzie w kadencji 2012-2015 pełnił funkcję Przewodniczącego Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych. W latach 2015-2018 zasiadał w Radzie Powierniczej Muzeum Narodowego
w Warszawie.