Małgorzata Dembowska

Małgorzata Dembowska

architektka, WXCA

Architektka i urbanistka, od 2011 roku związana z pracownią architektoniczną WXCA.   Współautorka zwycięskich projektów w konkursach: na zagospodarowanie Bulwarów Wiślanych w Warszawie, koncepcję Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, przebudowę i rozbudowę Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, przebudowę Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, zagospodarowanie ulic Nowej Pragi w Warszawie, koncepcję Bałtyckiego Parku Sztuki w Estonii.

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jej praca magisterska dotycząca pieszo – rowerowego traktu łączącego warszawską Pragę z Powiślem otrzymała nagrodę Towarzystwa Urbanistów Polskich dla najlepszych prac z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego obronionych na uczelniach polskich oraz nagrodę OW SARP dla najlepszych prac magisterskich obronionych na WAPW w 2014 roku.

W związku z działalnością społeczną związaną z promowaniem idei integrowania lewobrzeżnej i prawobrzeżnej Warszawy poprzez budowę kładki otrzymała w 2016 roku nagrodę im. Jerzego Regulskiego, przyznawaną za wybitny wkład w kreowanie ładu przestrzennego.

Członkini zarządu obecnej kadencji Oddziału Warszawskiego SARP.