Krystyna Mikołajska

architekt wnętrz, MIKOŁAJSKA Studio

Krystyna Mikołajska, architekt, współwłaścicielka pracowni architektonicznej MIKOŁAJSKAstudio

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Karierę rozpoczęła od wygrania międzynarodowego konkursu architektonicznego, dzięki czemu po ukończeniu studiów została zaproszona do pracy na stanowisku architekta w wiodącym, norweskim biurze architektonicznym HRTB Arkitektene AS w Oslo.

Po kilku latach pracy w Norwegii wróciła do Polski i założyła – wraz z mężem, architektem Marianem Mikołajskim i norweskim architektem Frithjofem Wiese – biuro Architekci Mikołajski & Wiese Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie. Jej prawdziwą pasją było jednak od zawsze projektowanie wnętrz i postanowiła pójść za głosem serca.

W latach 2005 – 2011 pełniła rolę redakcyjnego architekta w czasopiśmie wnętrzarskim “Tak mieszkam”, równocześnie wykonując projekty wnętrz dla prywatnych inwestorów. Dziś prowadzą z mężem osobne biura – on projektowania architektonicznego, ona – wraz z córką Idą Mikołajską, także architektką – specjalizują się w projektach wszelkiego typu wnętrz, dla klientów indywidualnych i firm. Realizacje pracowni MIKOŁAJSKAstudio od lat znajdują uznanie w kraju i zagranicą, zdobywając liczne nagrody w prestiżowych międzynarodowych konkursach.