Karolina Kudłacik

projektantka zieleni, prowadząca program „Rośliny Karoliny”, Domo+

Karolina Kudłacik, urodzona w 1971 roku w Warszawie projektantka ogrodów i wnętrz.

Ukończyła wystawiennictwo, projektowanie mody i tkaniny artystycznej na WSSS w Poznaniu oraz projektowanie domu z ogrodem na warszawskiej SGGW

Projektuje ogrody, domy i mieszkania. Bierze udział w programach edukacji kulturalnej, prowadzi zajęcia artystyczne dla młodzieży i dorosłych we współpracy z Wawerskim Centrum Kultury, szkołami oraz w autorskiej Pracowni Plastycznej „Jajko”.

Prowadzi na kanale Domo+ własny program „Rośliny Karoliny”, poświęcony metamorfozom wszelkich przestrzeni zielonych: ogrodów, balkonów , tarasów czy oranżerii.

Ceni rośliny za piękno jakie wnoszą do codzienności, ale też zajadle tropi praktyczne,  użytkowe zastosowania roślin ozdobnych. Wierzy głęboko w ideę biofilii, popiera czynnie hortiterapię, wspiera projekty permakulturowe.

Nie lubi banału i marnotrawstwa. Fanka recycklingu, reusingu i nieoczywistego piękna starych przedmiotów. Ceni tradycję i dobre rzemiosło, nie lubi minimalizmu, ale nie ulega konkretnemu stylowi. Uważa, że jej projekty mają przede wszystkim podkreślić indywidualność odbiorców. Hołduje zasadzie iż piękne, zielone otoczenie może i nie zmieni naszego życia, ale z pewnością uczyni je przyjemniejszym.