Karolina Drogoszcz

Karolina Drogoszcz

architekt wnętrz, Mango Studio

Z wykształcenia inżynier budownictwa oraz architekt wnętrz.
W zawodzie architekta wnętrz pracuje od blisko dwudziestu lat. Jest założycielką i projektantką krakowskiej pracowni Mango Studio. W jej pracowni powstają głównie stylowe wnętrza mieszkalne klasy premium dla prywatnych inwestorów oraz nietuzinkowe projekty dla HoReCa, głównie dla hoteli i gastronomii. Od 2007 roku wraz ze swoim zespołem pomaga klientom w spełnianiu marzeń o pięknych i wygodnych wnętrzach. Dlatego oprócz projektowania zajmuje się też realizacją projektów w standardzie „pod klucz”, zapewniając pełne zastępstwo inwestorskie dla zapracowanych i wymagających zleceniodawców.

Swoje bogate doświadczenie zdobywała między innymi w pracowni projektowej Blok Art z Łodzi oraz w krakowskich pracowniach: B2Studio na stanowisku asystenta architekta; Studio Formy jako samodzielny architekt wnętrz oraz M-Invest, portugalskiej grupy Mota-Engil Central Europe, jako inżynier budowy. Ma też na koncie zagraniczny straż w prestiżowej pracowni John Duffy Design Group w Dublinie.

Od 2013 r. należy do Rady Przedsiębiorców Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Aktywnie współtworzy branżę i upowszechnia wiedzę o architekturze, uczestnicząc jako prelegentka i panelistka w licznych konferencjach, a także wypowiadając się w roli eksperta na łamach prasy specjalistycznej i pism wnętrzarskich.