Franciszek Ryczer

Franciszek Ryczer

dyrektor biura projektowania i inżynierii komponentu lotniskowego, Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

Architekt i urbanista, projektant lotnisk. Podczas swojego międzynarodowego doświadczenia pracował w Polsce, Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii w projektach infrastrukturalnych i lotniskowych.

W Foster & Partners w Londynie brał udział w realizacji międzynarodowego lotniska Tocumen w Panamie, konkursie na tajwański port lotniczy Taoyuan i projekcie nowego międzynarodowego lotniska dla miasta Meksyku, jak również projektach komercyjnych i biurowych. Pracując w Grimshaw w Londynie, wraz z zintegrowanym zespołem projektującym Master Plan rozbudowy trzeciego pasa startowego Heathrow, był współodpowiedzialny za studia rozplanowania terminali i satelitów lotniska oraz przygotowania do konsultacji publicznych DCO. Podczas swojej działalności w Polsce był zaangażowany w projektach rozbudowy lotniska w Düsseldorfie i planowaniu smart cities w Norwegii.

W swojej praktyce wykazuje podejście zintegrowanego projektowania, opartego na współpracy oraz multidyscyplinarnym procesie planowania i inżynierii.

Franciszek Ryczer jest członkiem Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.