Matylda Grabowska

architektka, Architekci Grupa Grabowski

mgr inż. architekt Matylda  Grabowska

Architekci Grabowska Grabowski Sp. z o.o., AGG

Stanowisko: architekt, Prezes Zarządu, założycielka i współwłaścicielka AGG, związana z grupą AGG od 10 lat.

  • Matylda Grabowska, architekt, absolwentka Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Prowadzi wraz z architekt Anną Grabowską powstałe w 1995 roku biuro architektoniczne AGG. Z pasją kontynuuje rodzinne tradycje projektowe, zamiłowanie do architektury, dobrego designu, wysublimowanej estetki. Wykształcenie i doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce i zagranicą. Studiowała na Uniwersytecie BOKU w Wiedniu, odbyła staż zawodowy w biurze projektów AYH Arcadis w Londynie.
  • W AGG projektuje od 2007 roku. Autorka lub współautorka wielu projektów realizowanych w biurze AGG. Zaangażowana w powstanie licznych projektów, w tym: Biurowca CROSS POINT (Prime Property Prize 2013 Łódź - dla najlepszego obiektu biurowego i PLATYNOWE WIERTŁO 2010), WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO Uniwersytetu Łódzkiego, nowej Kamienicy „Panorama Piotrkowska” przy ul. Piotrkowskiej / róg Wigury, osiedla Green Hills na Rogowskiej 21, fabryki EUROBOX POLSKA w Lublińcu, autorka wnętrz w projekcje Adaptacji i rozbudowy XIX – wiecznej fabryki Grohmana (dziś siedziba ŁSSE - I nagroda na targach Real Expo w Monachium w 2014) za które otrzymała nagrodę Najlepsze Wnętrze Roku 2013/2014 nadaną przez Fundację Ulicy Piotrkowskiej.
  • Uczestniczka wielu konkursów architektonicznych w tym autorka koncepcji nowego Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego oraz biblioteki publicznej e(L) dot.  Za pracę w konkursie na przebudowę Placu Wolności w Łodzi otrzymała Dyplom Architekta Miasta.
  • Jest twórczynią wydawnictw własnych biura architektonicznego AGG. Ma własny styl w projektowaniu: jej specjalnością jest architektura ponadczasowa, o pozytywnym oddziaływaniu i szczególnych walorach.