Magdalena Federowicz-Boule

architekt, prezes zarządu, Tremend

Magdalena Federowicz- Boule, Architekt, Prezes i dyrektor kreatywny Tremend, ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, brała również udział w wymianie studenckiej z University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych.

Część swojego doświadczenia budowała projektując z biurami francuskimi w Polsce i zagranicą. Przez wiele lat była dyrektorem francuskiego biura w Polsce-Iosis Polska.

Od 2010 roku wraz ze swoim wspólnikiem Jarosławem Gwóźdź prowadzi pracownię Tremend, która zajmuje się zarówno projektami kubaturowymi, użyteczności publicznej i komercyjnymi, gdzie idea rozwoju zrównoważonego jest jedną z kluczowych dewiz w projektowaniu oraz projektami dekoracji wnętrz dla klientów komercyjnych głównie hoteli, apartamentów, galerii handlowych i projektów biurowych.

Ponadto w designie zwycięzca konkursów międzynarodowych m.in. W Paryżu na przebudowę Novotelu  Charenton, w Budapeszcie hotel City i Metropol, hotele i miasteczko dla Park of Poland.

Wielokrotnie nagradzana za projekty m.in.: nagroda Złoty Żuraw 2003 w kat. budynek użyteczności publicznej – projekt przy ul. Pileckiego, Property Awards LONDON w kategorii Hotel Interiors – Best Hotel Interiors Poland za Novotel Wrocław Centrum oraz Best Hotel Interiors Hungary za projekt Ibis Styles Budapest City w 2016. , European Property Awards w Londynie w kategorii Hotel Interior Design za projekt Ibis Styles Grudziądz, wyróżnienie w konkursie A'Design Award&Competition Milan za Novotel Wrocław w 2017 roku,  W 2018 r. wyróżnienie w konkursie A'Design Award&Competition Milan za projekt biura przy ul. Klimczaka.

Autor Metropolitalnego Dworca autobusowego w Lublinie, który został zakwalifikowany do Short list w World Architecture Festival w Amsterdamie oraz projektu Przedszkola przy ul. Zdrowej w Warszawie nominowanego do IV edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii najlepszy budynek użyteczności publicznej, Real Estate Impactor 2020 (przyznawaną przez redakcję "Rzeczpospolitej") w kategorii „INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO PROJEKTOWANIA PRZESTRZENI” Projekt Dworzec metropolitarny w Lublinie.

Inicjatorka i współzałożycielka Koła OW SARP Architekci bez Granic – działalność społeczna, charytatywna – Architecture Sans Frontieres, członek Zarządu OW SARP od 2017, członek ZAIKS i SAW.