Anna Grabowska

prezes, architekt, Architekci Grupa Grabowski

mgr inż. architekt Anna Grabowska

Architekci Grupa Grabowski Sp. z o.o., AGG

Stanowisko: architekt, Prezes Zarządu, założycielka i współwłaściciel AGG, związana z grupą AGG od 25 lat.

  • Stworzyła nowoczesne, wielojęzyczne i wielobranżowe biuro projektów, zapewniające, kompleksową obsługę projektową. AGG wyróżnia się w branży faktem, iż oferuje najwyższej jakości DESIGN, kreuje projekty i – co zazwyczaj jest najistotniejszym aspektem w drodze do osiągnięcia założonego sukcesu – jednocześnie kontroluje budżet inwestycji.
  • AGG łączy architekturę z urbanistyką, wiedzę techniczną z prawniczą, design i talent, doświadczenie i świeże, spojrzenie, pasję i realizm, kontrolę budżetu projektu i zakładane efekty. Projekty AGG znajdują się w całej Polsce, w Europie, w Łodzi, gdzie wiele naszych realizacji stało się ikonami miasta. Zapraszamy na www.agg.pl.
  •  Anna Grabowska jest autorką m.in. wielokrotnie nagrodzonego projektu rewitalizacji XIX-wiecznego kompleksu fabrycznego L. Grohmana w Łodzi (I nagroda na targach Real EXPO w Monachium w 2014), projektu przebudowy dawnych zakładów Próchnika – dziś biurowiec CROSS POINT w Łodzi.
  • Zaprojektowała bazy samolotów F-16 na lotniskach w Łasku i Krzesinach, siedzibę firmy SEW Eurodrive Polska, Sp. z o.o. w Łodzi. W AGG powstały także projekty dla Uniwersytetu Łódzkiego: Wydziału Zarządzania, Wydziału Filologicznego i Wydziału Prawa i Administracji UŁ – znany  Paragraf.
  • Anna Grabowska służy zawodowym doświadczeniem jako członek komisji konkursowych.
  • Prowadziła wykłady w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku w ramach cyklu ogólnopolskich konferencji o rewitalizowanej Łodzi na przykładzie projektu adaptacji fabryki Grohmana.
  • Portal Property Design zaliczył Annę Grabowska do najważniejszych kobiet wśród architektek w Polsce. Anna Grabowska w 2017 roku znalazła się w TOP 15: KOBIETY POLSKIEJ ARCHITEKTURY.