Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Tomasz Konior

Tomasz Konior

architekt, urbanista, założyciel i właściciel

Konior Studio

architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, założyciel i główny projektant w autorskim biurze KONIOR STUDIO. Pasjonat miasta i muzyki. Zaangażowany w edukację, promowanie architektury i urbanistyki, jak również w działania charytatywne i społeczne. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Autor i współautor ponad 150 projektów o różnej skali i tematyce. Do najbardziej znanych należą obiekty związane z muzyką; m.in. Akademia Muzyczna w Katowicach oraz siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Obecnie po wygraniu międzynarodowych konkursów architektonicznych pracuje nad Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie oraz Filharmonią w Brnie.

Tomasz Konior jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Architektów oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, gdzie w kadencji 2012-2015 pełnił funkcję Przewodniczącego Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych. W latach 2015-2018 zasiadał w Radzie Powierniczej Muzeum Narodowego
w Warszawie.

 

Bierze udział w sesjach:

  • Czy miasta trzeba „odgracić”? Urbanistyczne wyzwania XXI wieku

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Czy miasta trzeba „odgracić”? Urbanistyczne wyzwania XXI wieku

    Miasto idealne. Układ urbanistyczny – jak rozwijać aglomeracje, by dobrze się w nich żyło i pracowało.

    Czy miasta trzeba „odgracić”? Urbanistyczne wyzwania XXI wieku

    • Tomasz Bradecki - Wydział Architektury, Politechnika Śląska
    • Tomasz Konior - architekt, urbanista, założyciel i właściciel, Konior Studio
    • Stanisław Lessaer - współzałożyciel P.A. NOVA SA, architekt, urbanista
    • Maciej Orłoś - dziennikarz
    • Paulina Rduch - Departament Strategii i Polityki Przestrzennej, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
    • Wojciech Wagner - zastępca dyrektora, Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, Urząd m.st. Warszawy
    • Alexander Wandl - Senior Researcher, Chair of Environmental Technology and Design, Department of Urbanism, Faculty of Architecture and the Built Environment, Delft University of Technology
  • Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje aglomeracja katowicka, gdy najcenniejszą walutą jest czas, a narzędziem w walce o mieszkańców jest jakość życia?

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje aglomeracja katowicka, gdy najcenniejszą walutą jest czas, a narzędziem w walce o mieszkańców jest jakość życia?

    Od miastotwórczych, wielofunkcyjnych projektów nie ma już odwrotu. Bo modernistyczny model idealnego miasta, w którym każda strefa odpowiadała za daną funkcję, nie spełnia już oczekiwań mieszkańców i odchodzi do lamusa. Dlatego deweloperzy w poszukiwaniu konkurencyjności łączą kompetencje z wielu sektorów rynku nieruchomości i szukają możliwości budowy miejskich destynacji z mieszkaniami, biurami, punktami handlowymi i usługowymi, restauracjami i ofertą kulturalną. Jakich projektów chcą Katowice i cała aglomeracja? Jakie inwestycje przyciągną nowych mieszkańców i inwestorów oraz wpłyną na jakość życia w tej części Polski?

    Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje aglomeracja katowicka, gdy najcenniejszą walutą jest czas, a narzędziem w walce o mieszkańców jest jakość życia?

POWRÓT