Strefa Kultury w Katowicach - zwiedzanie

Strefa Kultury w Katowicach to tętniący życiem obszar Katowic, na którym w latach 90-tych funkcjonowała jeszcze kopalnia. W zrewitalizowanym obszarze znajduje się Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Muzeum Śląskie.

27-28.01
Dni
otwarte
25-26.01
Dni dla
biznesu

26.01.2024 | 9.00

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Strefę Kultury wypełniają koncerty, kongresy, spotkania kulturalne oraz ekspozycje muzealne. Strefa Kultury jest również częstym celem spacerów mieszkańców Katowic oraz przyjezdnych. Jest to obszar otoczony z jednej strony kultowym symbolem miasta jakim jest Spodek, a z drugiej strony nowymi obiektami jak biurowce KTW czy nowowybudowane apartamenty – Pierwsza Dzielnica. Dwie wieże KTW wypełnia przestrzeń biurowa, usługowa i publiczna. Z kolei Pierwsza Dzielnica to nowoczesne osiedle mieszkaniowe, które powstało na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”. Oba projekty – KTW, Pierwsza Dzielnica – zostały zaprojektowane przez bytomską pracownię architektoniczną Medusa Group.

Przewodnikiem po Strefie Kultury będzie Przemo Łukasik

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu. Prywatnie mocno związany ze sportem – uprawia triathlon, angażuje się również społecznie na Śląsku.