Muzeum Śląskie - zwiedzanie

27-28.01
Dni
otwarte
25-26.01
Dni dla
biznesu

26.01.2024 | 12.30

BRAK WOLNYCH MIEJSC

27.01.2024 | 11.00

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Muzeum Śląskie jest muzeum regionalnym, nierozerwalnie związanym z dziedzictwem Śląska. Siedziba Muzeum Śląskiego znajduje się na zrewitalizowanych terenach kopalni „Katowice” i oddaje przemysłowy charakter terenu. Zastosowana koncepcja architektoniczna zakłada maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod powierzchnią ziemi. Muzeum Śląskie w swoich działaniach łączy przeszłość z teraźniejszością, tocząc historyczny, artystyczny i kulturowy dialog dla lepszego zrozumienia Śląska, Polski i Europy.

Przewodnikiem po Muzeum Śląskim będzie Adam Skrzypczyk

Adam Skrzypczyk urodził się w 1959 roku w Tychach. W 1984 roku ukończył studia na Wydziale Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, następnie pracował w różnych biurach w województwie śląskim m.in.: BPP Katowice, WBP w Katowicach, AB Projekt w Tychach, GBPBP w Gliwicach. Uprawnienia projektowe uzyskał w 1989 roku. Posiada doświadczenie w projektowaniu i realizacji obiektów wielkoskalowych np.: Fabryka Samochodów GM-Opel w Gliwicach, fabryki Electrolux w południowej Polsce, Muzeum Śląskie w Katowicach, Sala Koncertowa NOSPR w Katowicach, Wydział RiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Lubi aktywność sportową: narciarstwo alpejskie i jazdę na rowerze, a wolny czas spędza słuchając muzyki i czytając.

WYBRANE PROJEKTY Z MEDUSA GROUP

UŻYTECZNOŚĆ PUBLICZNA

Nobu Hotel w Warszawie - 11 830 m2

Akademeia - Liceum w Warszawie - 5 000 m2

MIESZKALNE

Wilanów w Warszawie - 20 500 m2

BUDYNKI BIUROWE

Wieże KTW w Katowicach - 62 000 m2

KONKURSY

Hałda - parking wielopoziomowy w Katowicach - 54 274 m2

Kompleks sportowy w Piekarach Śląskich - 9 569,94 m2

INNE REALIZACJE

Fabryka samochodów GM Opel Poland w Gliwicach, Primo Profile Fabryka elementów z tworzyw sztucznych w Żorach, Fabryka papierosów Philip Morris w Krakowie, Fabryka szkła Guardian w Częstochowie, Ambasada USA w Warszawie, ACM - Akademickie Centrum Medyczne dla Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, Electrolux trzy fabryki sprzętu AGD: Siewierz, Żarów, Oława, Silesia City Center - centrum handlowe w Katowicach, Sąd Okręgowy w Rzeszowie, Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, Budynek NOSPR w Katowicach, Budynek Wydziału RiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu Zdroju.