Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Oskar Zięta

Oskar Zięta

architekt, projektant, założyciel

Zięta Prozessdesign Sp. z o.o.

Architekt, designer, artysta i innowator.

Ukończył studia na wydziale architektury Politechniki Szczecińskiej w 2000 roku. Następnie otrzymał stypendium naukowe na Politechnice Federalnej w Zurychu, gdzie rozwinął swoje umiejętności
w projektowaniu sterowanym komputerowo i nowoczesnych technologiach produkcyjnych. Uzyskał tytuł doktora na uniwersytecie ETH w Zurychu, na którym pozostał jako wykładowca.Obecnie prowadzi wydział wzornictwa przemysłowego na poznańskiej SOF (School of form).

Laureat wielu prestiżowych nagród z dziedziny designu. Autor technologii deformacji metalu za pomocą ciśnienia wewnętrznego - FiDU, w której tworzy kolekcję unikatowych mebli i obiektów artystycznych oraz szuka zastosowań w przemyśle. Jego stołek PLOPP (polski ludowy obiekt pompowany powietrzem) to  ikona designu z 2008r, jest prezentowany w wielu muzeach świata jako stołek przyszłości.

Znany również z realizacji największych obiektów w technologii free formingu jakimi są Instalacja WIR
w Galerii Północnej w Warszawie i NAWA na wrocławskim Ostrowiu Tumskim, nominowana do nagrody Miesa van der Rohe roku 2019. Pozostałe obiekty artystyczne to KONICZYNA rzeźba dla inwestycji West Link, TAJDO instalacja rzeźbiarska we foyer  Hotelu Europejskiego, SWIETLIKI dla inwestycji Holm House, Skanska.

CEO założonej przez niego w 2010r. firmy Zieta Prozessdesign, z siedzibą we Wrocławiu. Tworzy ją interdyscyplinarny zespół składający się z architektów, projektantów wzornictwa przemysłowego, inżynierów i technologów, ale i osób pracujących przy produkcji i realnych wdrożeniach przemysłowych. Ich stałymi współpracownikami są psychologowie, biolodzy, naukowcy i wielu specjalistów z innych dziedzin. Firma zajmuje się rozwojem własnych, innowacyjnych technologii stabilizacji blachy m.in. FiDU i 3+ oraz ich aplikacją w nowoczesnej architekturze, inżynierii i designie w ramach komórki FiDU Innovation Lab.

Posiada również kolekcje designerskie pod marką “zieta” oraz “zieta out of ordinary” oraz marki meblarskie “Pakiet” i “3+”, które projektuje Zieta Design Studio. Firma realizuje własne projekty,
jak i zlecenia zewnętrzne poprzez własną fabrykę w Zielonej Górze.

Bierze udział w sesjach:

  • Mała – wielka architektura. Detale, które zmieniają otoczenie

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Mała – wielka architektura. Detale, które zmieniają otoczenie

    Przestrzeń publiczna jest coraz bogatsza w elementy małej architektury, wykorzystywane niejednokrotnie jako praktyczne uzupełnienie miejsc przeznaczonych do wypoczynku. Jakiej małej architektury chcą mieszkańcy? Jak to się robi na świecie?

    Mała – wielka architektura. Detale, które zmieniają otoczenie

  • Design – droga do innowacyjności i wyższych przychodów | sesja inauguracyjna

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Design – droga do innowacyjności i wyższych przychodów | sesja inauguracyjna

    Konkurencyjność oparta na cenie – to już nie dla Polski. Rozwinięta gospodarka to gospodarka innowacyjna. Krzesło, lampa, telewizor, buty czy aplikacja – jak wykorzystać design do budowania konkurencyjności przedsiębiorstw? Jak zwrócić uwagę klienta oraz odnaleźć szybką i tanią drogę do tworzenia nowatorskich produktów? Biznes + design = sukces. Bruksela kibicuje i wspiera ten związek.

    Design – droga do innowacyjności i wyższych przychodów | sesja inauguracyjna

  • Mariaż biznesu i sztuki. Gdy patio biurowca czy centrum handlowego zamienia się w galerię sztuki

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Mariaż biznesu i sztuki. Gdy patio biurowca czy centrum handlowego zamienia się w galerię sztuki

    Twórczość artystów coraz częściej gości w przestrzeniach obiektów komercyjnych. Edukuje, buduje poczucie estetyki, ale też podnosi wartość inwestycji i wpływa na jej prestiż.

    Mariaż biznesu i sztuki. Gdy patio biurowca czy centrum handlowego zamienia się w galerię sztuki

  • Hot list – najciekawsze projekty komercyjne i publiczne ostatnich lat

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Hot list – najciekawsze projekty komercyjne i publiczne ostatnich lat

    Przegląd najbardziej spektakularnych inwestycji i projektów ostatnich lat. Prezentacje najciekawszych realizacji, wystąpienia twórców – inwestorów i architektów. Poznaj najnowsze trendy, dowiedz się, kto zaprojektował najnowsze obiekty i wnętrza oraz kto je wyposażył. Zdobądź inspiracje do własnych projektów!

    Hot list – najciekawsze projekty komercyjne i publiczne ostatnich lat

POWRÓT