Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Szymon Wojciechowski

Szymon Wojciechowski

architekt, członek zarządu

APA Wojciechowski Sp. z o.o.

Architekt z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Od 1982 roku związany zawodowo z pracownią APA – biuro projektów, obecnie APA Wojciechowski Sp. z o. o., w której pełni funkcję Prezesa Zarządu. Wieloletnie doświadczenie zawodowe w połączeniu z ogromną pasją tworzenia i wrodzonym zamiłowaniem do pięknych brył pozwalają mu projektować budynki, które urzekają nie tylko swoim niepowtarzalnym wyglądem i spektakularnymi wnętrzami, lecz także ogromną funkcjonalnością.

Autor lub współautor wielu znanych projektów architektonicznych, m.in. White Square Office Center w Moskwie, Alchemia w Gdańsku,  Galerii Malta w Poznaniu, EC Powiśle w Warszawie.

Zdobywca wielu nagród w tym nagrodzony I miejscem w Konkursie „ Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego w kategorii Architekt w województwie mazowieckim

„Architect of the year– Business Center Class A - przyznanej przez Commercial Real Estate Moscow Awards 2010, oraz zdobywca tytułu “Architect of the year 2009”, przyznany przez CEE Real Estate Quality Award we współpracy z The Financial Times.

Szymon Wojciechowski, współzałożyciel firmy, wierzy, że sukces firmy to zasługa profesjonalnego, utalentowanego i pełnego pasji zespołu APA Wojciechowski i klientów, którzy temu profesjonalizmowi  i pasji zaufali. Uważa się więc za wielkiego szczęściarza, że dane mu jest być jej liderem.

 

 

APA Wojciechowski Architekci istnieje od 1989 roku i jest jedną z największych firm architektonicznych w Polsce. Zatrudnia blisko stu architektów, projektuje w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

Wypełnia swoją misję poprzez stworzenie utalentowanego i kompetentnego zespołu profesjonalistów, gotowego przejść wraz z Klientem przez pełen wyzwań okres procesu projektowego, tak aby powstałe budynki sprawiały satysfakcję klientowi, użytkownikom i architektom oraz by dobrze służyły środowisku naturalnemu.

Ostatnie realizacje to White Square i White Gardens w Moskwie i The Park w Warszawie dla White Star Real Estate, Alchemia I i II dla firmy Torus w Gdańsku oraz pierwsze budynki w Porcie Praskim. APA Wojciechowski jest jednym z polskich liderów projektowania ekologicznego, co potwierdzone jest licznymi certyfikatami dla budynków i nagrodami za zielone budownictwo.

 

Bierze udział w sesjach:

  • Hot list – najciekawsze projekty komercyjne i publiczne ostatnich lat

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Hot list – najciekawsze projekty komercyjne i publiczne ostatnich lat

    Przegląd najbardziej spektakularnych inwestycji i projektów ostatnich lat. Prezentacje najciekawszych realizacji, wystąpienia twórców – inwestorów i architektów. Poznaj najnowsze trendy, dowiedz się, kto zaprojektował najnowsze obiekty i wnętrza oraz kto je wyposażył. Zdobądź inspiracje do własnych projektów!

POWRÓT