Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Marek Gachowski

Marek Gachowski

ArKuS Biuro Projektowo-Doradcze

Dr inż. arch.
ArKuS Biuro Projektowo-Doradcze
Architekt i urbanista, uprawnienia w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego.
Absolwent (1980 r.), a później pracownik naukowo dydaktyczny Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, doktorat : „Społeczne aspekty kształtowania przestrzeni publicznej miasta” w 1990 r.
Obecnie adiunkt w Katedrze Gospodarki Przestrzennej w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
Specjalność naukowa: urbanistyka – zagadnienia formowanie przestrzeni publicznej i kompozycji urbanistycznej miasta jako zasady budowania spójnej struktury miejskiej.
Praktyka projektowa od 1986, od 1996 - w ArKuS Biuro Projektowo Doradcze Gliwice – właściciel – główny projektant.
Autor i współautor projektów budynków użyteczności publicznej i mieszkaniowych , takich jak: Galerie Handlowo Usługowe w Bielsku Białej, Elblągu, Gliwicach, Bytomiu, Bochni, Dębicy, Nowym Sączu, Jeleniej Górze, Zawierciu, Dzierżoniowie, Grodzisku Mazowieckim, Jarosławiu, Ursusie oraz biurowych, „mixed-use” i mieszkaniowych w Gliwicach, Jaworznie, Zbrosławicach, Rybniku, Bielsku Białej, Częstochowie i Rzeszowie.

Bierze udział w sesjach:

 • Zmiany na rynku retail – tu design decyduje o sukcesie

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Zmiany na rynku retail – tu design decyduje o sukcesie

  W dobie rozwoju e-commerce podejście konsumentów do zakupów stacjonarnych uległo zmianie – pojawiły się nowe oczekiwania i nawyki. Osoby, które wybierają wizytę w centrum handlowym, nie realizują już wyłącznie potrzeby dokonania zakupu. Dziś w znacznie większym stopniu jest to potrzeba miłego spędzenia czasu, inspiracji, doznania estetycznego i relaksu.

  Zmiany na rynku retail – tu design decyduje o sukcesie

POWRÓT