Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Krzysztof Mycielski

Krzysztof Mycielski

Grupa 5 Architekci

ur. 1968r., absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

 

Po studiach praktykował w pracowniach Atelier 2 i Szymborski & Zielonka Architekci. W latach 1992 – 2003 współautor kościoła p.w. Najświętszej Marii Panny w Międzylesiu (wraz z Haliną i Stefanem Drewiczewskimi oraz Dariuszem Hycem).  W 1998r. współzałożyciel Grupa 5 Architekci i do dziś wspólnik w tej pracowni (wraz z Romanem Dziedziejko, Michałem Leszczyńskim, Rafałem Zelentem i Rafałem Grzelewskim). Współautor: modernizacji i rozbudowy zabytkowego Dworca Głównego we Wrocławiu wraz z jego otoczeniem (2008 – 2012), wielu zrealizowanych zespołów budynków wielorodzinnych w Warszawie i okolicach - m.in. Apartamentów Królowej Marysieński w Miasteczku Wilanów (2004 – 2005) i osiedla Tivoli na Targówku (2005 - 2006), 3 zrealizowanych zespołów budynków biurowych - m.in. siedziby Banku Millennium na warszawskim Eko-Parku (2001 – 2007), biurowca banku BPS przy  ul. Grzybowskiej w Warszawie (2007 - 2009), biurowca PZU przy ul. Komandorskiej we Wrocławiu oraz innych budynków użyteczności publicznej – m.in.  Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz szkoły podstawowej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Podkowie Leśnej (2006-2010).

 

W latach 1989 - 1992 redaktor naczelny studenckiego miesięcznika „Arcytektura”. Od 1992 r. autor wielu tekstów o architekturze współczesnej w prasie popularnej – m.in. w Gazecie Wyborczej, Życiu, National Geographic, Deutsche Bauzeitung. Od 1995 r. stały współpracownik i autor tekstów w miesięczniku Architektura Murator.

 

Nauczyciel akademicki. W latach 2009 - 2017 prowadził wykłady i zajęcia z teorii i historii architektury współczesnej na Wydziale Architektury i Budownictwa Politechniki Lubelskiej. Od 2017 r. prowadzi zajęcia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

 

Wybrane nagrody: wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Dyplom Roku (1996), I nagroda na VI Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie (1996), wyróżnienie honorowe w konkursie na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2007), nagrody realizacyjne w konkursach: na modernizację Dworca Głównego we Wrocławiu (1998), na budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2011), na Drogę do Wolności w Gdańsku (2013).

 

Bierze udział w sesjach:

 • Hot list – najciekawsze projekty komercyjne i publiczne ostatnich lat

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Hot list – najciekawsze projekty komercyjne i publiczne ostatnich lat

  Przegląd najbardziej spektakularnych inwestycji i projektów ostatnich lat. Prezentacje najciekawszych realizacji, wystąpienia twórców – inwestorów i architektów. Poznaj najnowsze trendy, dowiedz się, kto zaprojektował najnowsze obiekty i wnętrza oraz kto je wyposażył. Zdobądź inspiracje do własnych projektów!

  Hot list – najciekawsze projekty komercyjne i publiczne ostatnich lat

POWRÓT