Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Krystyna Łuczak-Surówka

Krystyna Łuczak-Surówka

historyk i krytyk designu

Historyk i krytyk designu. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ, gdzie jako pierwsza obroniła pracę magisterską, a następnie doktorską z historii polskiego wzornictwa.
Wykładowca warszawskiej ASP. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu designu na uczelniach wyższych oraz dla instytucji i firm. Autorka wielu publikacji z zakresu historii i teorii designu. Kuratorka wystaw. Kolekcjonerka polskiego designu. Zapraszana przez największe koncerny i firmy jako gość specjalny.
Prowadzi własną firmę DESIGN BY PL i pisze o polskim wzornictwie na stronie designby.pl. Współtwórczyni marki VZÓR przywracającej klasyki polskiego wzornictwa. Założycielka i organizator akcji charytatywnej DESIGN DLA ZWIERZĄT. Przez swoich studentów, nazywana „panią od designu”. Jeden z ekspertów w filmie „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” produkcji Domo.tv - Canal+.Zaraża wszystkich swoją pasją.

Bierze udział w sesjach:

  • Koniec cywilizacji jednorazowego użytku?

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Koniec cywilizacji jednorazowego użytku?

    Producenci budzą się z globalnego konsumpcjonizmu, wybierając recykling i zrównoważony rozwój. Naszą rzeczywistość zmienia też ekonomia współdzielenia.

POWRÓT