Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Krystyna i Ida Mikołajska

Krystyna i Ida Mikołajska

architektki, architektki wnętrz

MIKOŁAJSKA Studio

Prowadzą autorskie biuro MIKOŁAJSKAstudio. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Krystyna Mikołajska rozpoczęła swoją karierę od wygrania międzynarodowego konkursu architektonicznego dzięki któremu po ukończeniu studiów została zaproszona do pracy na stanowisku architekta w wiodącym, norweskim biurze architektonicznym HRTB Arkitektene AS w Oslo. Po paru latach pobytu i pracy w Norwegii wróciła do Polski i założyła – wraz z mężem, architektem Marianem Mikołajskim (obecnie Honorowym Konsulem Królestwa Norwegii w Krakowie) i norweskim architektem Frithjofem Wiese – biuro Architekci Mikołajski & Wiese Sp. z o. o z siedzibą w Krakowie. Jej prawdziwą pasją było jednak od zawsze projektowanie wnętrz i postanowiła pójść za głosem serca. W latach 2005 – 2011 pełniła rolę redakcyjnego architekta w czasopiśmie wnętrzarskim “Tak mieszkam” (Wydawca: Pruszyński – Media), równocześnie wykonując projekty wnętrz dla prywatnych inwestorów. Dziś prowadzą z mężem osobne biura – on projektowania architektonicznego, ona w swoim - MIKOLAJSKAstudio - specjalizuje się w projektach wszelkiego typu wnętrz, dla klientów indywidualnych i firm.
Ida Mikołajska - Podczas wielu międzynarodowych wymian i warsztatów miała okazję poznać różnorodne podejście do projektowania. Międzynarodowe warsztaty LOTUS – przystosowanie przestrzeni dla indywidualnego użytkownika, studia na Wydziale Architektury w University of Manchester oraz Manchester Metropolitan University, praktyki w ATP Arkitekter w Oslo oraz Omega Smartbuilt. Roczny staż w firmie projektowo-wykonawczej Diamond Module (zaawansowana architektura modułowa). Członek Brytyjskiego stowarzyszenia the Design Society.
Jako MIKOŁAJSKAstudio w 2017 otrzymały prestiżowy tytuł zdobywcy European Property Awards, w 2018 nagrodę special mention W German Design Awards.


“Robimy to, w czym jesteśmy najlepsze, starając się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest naszą ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W naszym zespole pracują ambitni i profesjonalni architekci. Stale doskonalimy swój warsztat i umiejętności, gromadząc od lat cenne doświadczenie. Każdy architekt wnętrz powinien mieć zawsze na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego przez niego wnętrza. Dlatego właśnie nasi specjaliści z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu, proponując rozwiązania w odpowiadającym im stylu."

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT