Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Z Ż
Agnieszka Gniotek

Agnieszka Gniotek

właścicielka, historyk

XANADU Galeria I Dom Aukcyjny

Historyk i krytyk sztuki; kurator wystaw i plenerów; juror konkursów z zakresu sztuki współczesnej, fotografii i designu; wykładowca w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowanie, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi, promocji i strategii budowania kariery w świecie sztuki.

Publikowała na łamach m.in. Art&Business, Exit, Pulsie Biznesu, Modern Art, Antykach, Formacie, Sztuce.pl, Dilemmas Magazine, Private Banking, Cash Magazine.

Od 20 lat związana zawodowo ze sztuką, od 10 lat z rynkiem sztuki. Pracowała m.in. w portalu rynku sztuki Artinfo.pl. Od 10 lat prowadzi własną firmę, w ramach której przygotowywała aukcje i wystawy dla domu aukcyjnego Polswiss Art i Pragalerii oraz licytacje charytatywne dla fundacji i stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenia Aperio, Fundacji Synapsis, Fundacji Lepszy Start, Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Istniejąca dwóch lat Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny jest jej projektem autorski, za który ponosi pełną odpowiedzialność merytoryczną i finansową.

 

Bierze udział w sesjach:

 • Mariaż biznesu i sztuki. Gdy patio biurowca czy centrum handlowego zamienia się w galerię sztuki

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Mariaż biznesu i sztuki. Gdy patio biurowca czy centrum handlowego zamienia się w galerię sztuki

  Twórczość artystów coraz częściej gości w przestrzeniach obiektów komercyjnych. Edukuje, buduje poczucie estetyki, ale też podnosi wartość inwestycji i wpływa na jej prestiż.

  Mariaż biznesu i sztuki. Gdy patio biurowca czy centrum handlowego zamienia się w galerię sztuki

POWRÓT