Program

Gra w osiedle, gra o przyszłość środowiska zamieszkania

26 stycznia 2024 • 15:00 -16:00 • Scena 8 | Sala Wielofunkcyjna

Tematyka

Intensyfikacja zabudowy mieszkaniowej to jeden z aktualnych wyzwań wobec kurczących się zasobów atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych terenów, potrzeb społeczeństwa oraz mieszkaniowej gospodarki wolnorynkowej. Planowanie zabudowy mieszkaniowej możemy wyobrazić sobie jako grę, w której wygraną jest atrakcyjne środowisko zamieszkania. Podczas panelu zaprezentowana zostanie Gra w osiedle – gra urbanistyczna, gra w karty, która może być wykorzystywana w edukacji oraz w warsztatach partycypacyjnych do tworzenia wielowariantowych rozwiązań projektowych. Nierzadko cele i potrzeby mieszkańców(kier), projektantów(trefl), ekologów (pik) i deweloperów(karo) się wykluczają, a pogodzenie ich racji jest trudne do wytłumaczenia.
Celem debaty jest dyskusja nad świadomością społeczną i innowacyjną edukacją w zakresie kształtowania atrakcyjnych osiedli mieszkaniowych.

Wróć do listy

Logowanie

Do systemu zalogujesz się za pomocą adresu e-mail i hasła, których użyto podczas rejestracji lub za pomocą specjalnego identyfikatora i kodu otrzymanego od Organizatora.

Nie pamiętasz hasła?

Retransmisje sesji dostępne dla zarejestrowanych uczestników. Zapraszamy do rejestracji.