Prelegenci

Zofia Strumiłło-Sukiennik

Zofia Strumiłło-Sukiennik

współzałożycielka, projektantka

SPLOT

W designie najbardziej ceni jego podstawowe wartości - piękno i użyteczność, które osiąga, stale stawiając na jakość i samodoskonalenie. Specjalizuje się w tworzeniu marek poprzez produkt, wnętrze czy usługę. Doświadczenie zarówno w projektowaniu jak i realizacji produkcji zdobywała podczas praktyk projektowych w IKEA oraz pracy dla wielu marek w ramach studia Beza Projekt, które współtworzyła. Zarządzanie studiem uwrażliwiło ją również na aspekt biznesowy designu. 

Aktualnie prowadzi autorską pracownię projektową Zofia Strumiłło - Sukiennik STUDIO. Jest również współwłaścicielką marki SPLOT, zajmującej się wprowadzaniem na rynek unikatowych mebli i elementów wyposażenia wnętrz, oraz twórcą innowacyjnego betonu architektonicznego BIEL studio.

 Chociaż projektowanie to jej pasja, dobrze czuje się też blisko produkcji. Zafascynowana rzemiosłem, zwróciła się w stronę tradycji i dawnych technik, które są przyjaźniejsze dla środowiska. Ceni pracę ludzkich rąk, więź między twórcą a dziełem oraz naturalne materiały - ponieważ wierzy, że to dzięki nim powstają unikalne projekty z duszą. W procesie twórczym nie boi się więc sięgać po inspiracje folklorem, historią sztuki, czy poezją. W swoich projektach odważnie łączy tradycję i nowoczesność, nowe technologie i rzemiosło, sztukę i naturę.

W SPLOT pełni funkcję dyrektora kreatywnego i odpowiada za rozwój marki oraz tworzenie kolekcji.

Pracowała dla takich marek jak Bausch & Lomb, IKEA, Benson Elliot, Consiglio, Vox, Mikomax, MDD, Futu, UPC, Discovery, Canal plus, Shoot me.

Bierze udział w sesjach:

#4DEVELOPMENT. TAK TWÓRZMY RZECZY

Cel: długowieczność. Jak tworzyć przedmioty, które nie będą śmieciami?

POWRÓT