Prelegenci

Walenty Durka

Walenty Durka

architekt, właściciel

Dom Architektów

DOM ARCHITEKTÓW - EMILIA DURKA i WALENTY DURKA

 

2003 r. - absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Od 20 już lat nieprzerwanie budujemy swoje doświadczenie zawodowe.

Działamy wspólnie jako małżeństwo architektów pod marką DOM ARCHITEKTÓW.

2007 r. - rozpoczęliśmy pionierską realizację własnego drewnianego domu ekologicznego wraz z pracownią.

Był naszym poligonem doświadczalnym w sprawdzeniu przyjętych założeń projektowych dotyczących technologii drewnianej i systemu pasywnego.

W projektowaniu ekologicznych budynków i budynków o najniższym standardzie energetycznym specjalizujemy się od 2007 roku, posiadając w swoim portfolio zarówno domy jednorodzinne jak i realizacje komercyjne ( hale, biurowce, szpital w standardzie pasywnym).

2012 r. jako projektanci i generalny wykonawca zrealizowaliśmy budowę pierwszego ekologicznego, drewnianego domu w systemie modułowym.

2014 r. - powstała nasza autorska MANUFAKTURA budynków modułowych

Opracowaliśmy innowacyjny projekt realizacji domów w systemie JUST IN TIME a także autorską konstrukcję SOLID WOOD MODULE z litego drewna wraz z technologią prefabrykacji domów.

Zdobyte wykształcenie, pionierskie doświadczenia i know-how a także użytkowanie własnego drewnianego domu o minimalnym ( obecnie zerowym) zapotrzebowaniu na energię pozwalają nam na tworzenie na najwyższym poziomie architektury ekologicznej, obejmujące zarazem projekt jak i jego realizację.

Nasze działania łączą sztukę i rzemiosło. Naszym zdaniem warsztat jest podstawą pozwalającą zmienić idee w rzeczywistość. Jest nią wychodzący spod naszych rąk projekt całościowy, czyli współgranie architektury, wystroju wnętrza i przedmiotów użytkowych. Oferujemy nie tylko dom ale także bardziej otwarte na dialog z przyrodą i zdrowe środowisko życia.

Postanowiliśmy zaoferować naszym klientom zrównoważoną alternatywę dla domów budowanych tradycyjnie, zarówno tych murowanych jak i budowanych w lekkim szkielecie drewnianym.

Nasze domy budowane są z najwyższej jakości masywnego drewna i przy użyciu technologii CNC oraz przez zespół naszych pracowników, których celem jest zrealizowanie obiektu w duchu najwyższego kunsztu.

W przeciwieństwie do większości firm prowadzimy proces projektowania i budowy we własnym zakresie, w swojej manufakturze. Tym samym jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom bezproblemową, w minimalnym stopniu angażującą podróż od wstępnego projektu do zamieszkania we własnym domu.

Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska, a także „naszego” zdrowia jest podstawową dla nas wytyczną. Dlatego wykorzystujemy odnawialne, nadające się do recyklingu materiały i zwracamy uwagę na zużycie przez budynek energii w całym cyklu jego życia. Osadzamy budynki „lekko na ziemi” by nawiązywały dialog ze środowiskiem aby go nie zdominowały.

Wdrażamy całkowicie nowe rozwiązania, powracamy do materiałów jakim jest drewno by użyć je we współczesny, akceptowalny sposób zawsze zapewniając maksymalne dla klienta korzyści w kontrolowanym procesie produkcji i ściśle kontrolowanych kosztach.

Ten cele pozostają u podstaw etosu naszej firmy.

Uważamy, że to całkowicie nowa i atrakcyjna pod wieloma względami forma kształtowania przestrzeni mieszkalnej na nasze czasy, w harmonii z otaczającą nas naturą.

Bierze udział w sesjach:

#SCENA ENERGOOSZCZĘDNOŚCI

Ekologiczny budynek – jak go zbudować?

POWRÓT