Prelegenci

Łukasz Jankowski

Łukasz Jankowski

Head of Origination

Respect Energy

Łukasz Jankowski, Head of Origination w Respect Energy. Radca prawny z piętnastoletnim doświadczeniem w doradztwie dla sektora energetycznego. Był partnerem w DLA Piper oraz Eversheds Sutherland, gdzie kierował praktykami prawa energetycznego oraz szefem obsługi prawnej RWE w Polsce (obecnie Eon).

Doradzał przy projektach dla spółek obrotu, operatorów systemów oraz wytwórców energii elektrycznej. Prowadził sprawy regulacyjne we wszystkich instancjach, od postępowań administracyjnych przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki i Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po reprezentację spółek energetycznych przed Sądem Najwyższym. Pracował dla wiodących spółek sektora, w tym w projektach dotyczących regulacji europejskich, takich jak REMIT, MiFID II, EMiR, MAD i MAR. Od 2016 roku nieprzerwanie jest rekomendowanym prawnikiem przez ranking The Legal 500 EMEA w dziedzinie „Energetyka i Zasoby Naturalne”. W ostatnich latach uczestniczył w projektach OZE o łącznej mocy ponad 12GW.

Bierze udział w sesjach:

#4DEVELOPMENT. POSTAWMY NA ZIELONĄ ENERGIĘ

Budynki napędzane zieloną energią. Jak nowoczesne technologie skracają drogę do efektywności energetycznej budynków i wnętrz

POWRÓT