UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH

1. Zestaw klocków rozwojowo-rehabilitacyjnych dla dzieci

 

Zabawka rozwojowo-rehabilitacyjna MOOVIE to dwa zestawy klocków: duży MOOVIE 23 
i mały MOOVIE 15.

W złożonej postaci mają formę walca o wymiarach: pierwszy 
(23-elementowy): Ø108 cm, wys. 48 cm, drugi (15-elementowy): Ø90 cm, wys. 30 cm.

Moduły obydwu zestawów można łączyć ze sobą za pomocą wpustów i wypustów takich jak 
w układankach typu puzzle. Pozwala to dzieciom budować różnorodne struktury, dzięki którym usprawniają umiejętności motoryczne, planowanie przestrzenne i koordynację wzrokowo-ruchową. Natomiast składanie systemu puzzli jest intuicyjne i daje poczucie bezpieczeństwa.

Jednorodny kolor pozwala dzieciom wyciszyć się i skupić na ćwiczeniach.

Oba zestawy można stosować łącznie, wówczas korzystać z nich mogą większe grupy użytkowników.

Zestawy rozwojowo-rehabilitacyjne MOOVIE:

  • o modułowej budowie – elementy łatwe w łączeniu i rozłączaniu,
  • o minimalnych gabarytach po złożeniu i maksymalnej różnorodności zabaw i ćwiczeń 
po rozłożeniu,
  • z minimalną ilością bodźców barwnych,
  • łatwe w utrzymaniu czystości,
  • odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV,
  • wykonane z trwałych, atestowanych materiałów
  • pianka polietylenowa, zamkniętokomórkowa, WU 45 XPE
  • spełniające wymagania wyrobu medycznego,
  • posiadają deklarację zgodności CE
  • zestaw został zastrzeżony jako wzór użytkowy o nr W.124682

2. MOOVIE dla dzieci

Zabawka rozwojowo-rehabilitacyjna MOOVIE stworzona została z myślą o rozwoju dzieci, 
u których nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego. Przeznaczona jest do terapii zajęciowej, z dziećmi, u których wystąpiły zaburzenia motoryczne o podłożu sensorycznym. Wczesna interwencja rehabilitacyjna w postaci ukierunkowanej zabawy mogłaby pozwolić na usprawnienie i wyrównanie deficytów u dzieci z dysfunkcjami.

3. MOOVIE z dziećmi

Zaprojektowana zabawka rozwojowo-rehabilitacyjna MOOVIE ma służyć zapewnieniu ogólnorozwojowego wspomagania dziecka, obejmując:

  • usprawnianie motoryki małej i dużej,
  • wzmacnianie układu nerwowego poprzez ruch,
  • kształcenie i utrwalanie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni,
  • rozwijanie percepcji ruchowo-słuchowo-wzrokowej,
  • integrację grupy rówieśniczej.
  • Duży zestaw MOOVIE można wykorzystywać w obszernych pomieszczeniach typu sala gimnastyczna, przedszkolna, gabinet rehabilitacyjny, sanatorium, świetlica szkolna lub bawialnia. Mały zestaw przeznaczony jest do mniejszych pomieszczeń typu mieszkanie, mały gabinet rehabilitacyjny lub świetlica w szpitalu dziecięcym.

Nagrody i wyróżnienia:

  • ZŁOTY MEDAL EDUTEC – MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE 2018
  • WYRÓŻNIENIE REHEXPO – EXPO SILESIA 2018

  • INNOWACYJNY PRODUKT TARGÓW REHABILITACJA – TARGI REHABILITACJA ŁÓDŹ 2018

Kolekcja płytek ceramicznych

Kolekcja płytek ceramicznych składająca się z trzech linii zdobień: Embro, Grout oraz Decal jest refleksją, a zarazem reakcją na pytanie o to, co jest ważniejsze w projektowaniu –funkcjonalność czy estetyka? Grupą docelową są millenialsi – społeczność przełomu i sprzeczności. Pokolenie to przeznacza coraz większe kwoty na atrakcyjny design i towary, które łatwo można poddać personalizacji. Młodzi kupujący doceniają marki, które nie zaspokajają ich apetytu, a tylko go podsycają.

Embro wychodzi poza ramy typowej ceramiki i tradycyjnie rozumianego haftu. To współczesna interpretacja tych dziedzin projektowania. Kafle zostały ozdobione przędzą, wełną, gumą, skórami naturalnymi i tworzywami sztucznymi. Ich wyplatanie było możliwe dzięki znajdującym się w płytce otworom o średnicy 4 mm. Aby haftowane elementy dekoracji oprócz funkcji estetycznej pełniły także funkcję praktyczną, należy zaimpregnować je środkiem hydrofobowym, którego nanotechnologia oparta na cząsteczkach srebra chroni przed zanieczyszczeniami takimi jak osad, smar czy tłuszcz. Embro to próba budowania nowej estetyki i jakości produktu.

Założeniem serii Grout była możliwość personalizacji. Płytka może stać się podstawą do twórczego działania nabywcy. Na jej powierzchni możemy dostrzec 100 dziur o średnicy 4 mm, które są rozmieszczone równomiernie co 20 mm w 10 kolumnach i tylu samo wierszach, w taki sposób, że wzór może być płynnie kontynuowany po położeniu kafli jeden przy drugim. Idea polega na wypełnianiu dziur różnokolorowymi fugami. Barwne punkty mogą stworzyć intrygujące kompozycje abstrakcyjne.

Decal to przede wszystkim graficzne podejście do projektowania wzorów ceramiki. Zaprojektowane kalki ceramiczne są niejako powrotem do szkoły podstawowej, a wspomnienie lekcji przyrody zostało przefiltrowane przez trendy współczesności. Elementy anatomii człowieka, rośliny oraz obiekty spod mikroskopu zostały przedstawione w kolorystyce zawężonej do bieli, czerni, millennial pink oraz healing grey.

Koncepcja dyplomowej kolekcji została doceniona m.in. przez portal wnętrzarski Magazif, który prezentował projekt na stoisku Młodych Wilków w ramach Warsaw Home oraz Mood Concept w 2018 roku. Linia zdobień Decal zakwalifikowała się do finału Taiwan International Student Design Competition 2018 w kategorii projektowania produktu – tematem przewodnim konkursu były Przełom i Innowacja.