Housemarket Forum Silesia • 15-18 lutego 2018 r.

Niedosyt lokali i świetna koniunktura w mieszkaniówce wyostrzyły apetyty śląskich deweloperów. Budują odważnie i na coraz większą skalę. Jak zapełnia się mieszkaniowa luka w regionie, na ile jeszcze mieszkań znajdzie się popyt?

„Mieszkanie Plus” na Śląsku – na plus czy minus? Jak efektywnie wykorzystać rządowy pogram i dopasować go do lokalnych potrzeb? Czy jest kołem zamachowym dla nowych inwestycji skrojonych na kieszenie mieszkańców Śląska, a może stanowi konkurencję dla planów deweloperów?

Skąd czerpać kapitał na rozwój? Czy REIT-y są odpowiedzią? Czy przyjmą się w Polsce? Jak potencjał wehikułów REIT dla rynku mieszkaniowego oceniają śląscy deweloperzy?

Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania Grupa PTWP, wydawca serwisu Housemarket.pl, postanowiła zorganizować trzecią edycję konferencji Housemarket Forum Silesia 2018.

Nasze dyskusje będą się też koncentrować wokół rynku najmu – bo mieszkaniówka coraz mocniej kusi inwestorów, na co mają wpływ m.in. stabilna gospodarka oraz dobre wyniki sektora mieszkaniowego. Polska znalazła się na celowniku wielkich graczy inwestujących w nieruchomości mieszkaniowe z przeznaczeniem na wynajem, ale w Katowicach sektor najmu mieszkań jest wciąż słabo rozwinięty. Czy to się zmieni? Jak zarabiać w tym segmencie?

Co jest modne? Gdzie chce mieszkać pokolenie internetu? Może w starych murach? Moda na rewitalizację na Śląsku trwa w najlepsze. Coraz więcej postindustrialnych budynków, przedwojennych kamienic i poprzemysłowych terenów otrzymuje drugie życie. Dzięki pasji inwestorów i architektów w starych murach powstają niezwykłe mieszkania, apartamenty czy lofty, na które jest coraz większy popyt.

W III edycji spotkania wezmą udział najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci. Wydarzenie będzie częścią II edycji 4 Design Days.

Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Burzec-Lewandowska, Robert Posytek, redakcja rynku nieruchomości, GRUPA PTWP SA