One Day Design Challenge by Roca

  • Pierwsza polska edycja odbędzie się 17 lutego 2018 roku w ramach targów 4DESIGNDAY (Międzynarodowe Centrum Kongresowe,  Katowice)
  • Uczestnicy konkursu zmierzą się z wyzwaniem zaprojektowania oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji łazienkowych w czasie krótszym niż 7 godzin

Kiedy:
17  lutego (sobota) 2018

Agenda:
9.00 – Rejestracja
9.30 – Prezentacja zadania konkursowego
9.45 - 16.00 – Czas na opracowanie projektów  (z przerwą na lunch)
16.00 – Obrady Jury i poczęstunek (cocktail party)
18.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
19.00 – Zakończenie konkursu

Gdzie:
Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice,  ul. Plac Sławika i Antalla 1.

Rejestracja:
www.onedaydesignchallenge.net 

One Day Design Challenge, organizowany przez Roca globalny konkurs dla studentów, młodych architektów oraz projektantów do 30. roku życia, w 2018 roku zawita do Polski.

17 lutego (sobota) 2018, w trakcie targów 4DESIGNDAYS (Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice, Plac Sławika i Antalla 1), uczestnicy zmierzą się z niezwykłym wyzwaniem zaprojektowania w ciągu jednego dnia innowacyjnych produktów, z obszaru przestrzeni łazienkowej.

W polskiej edycji konkursu udział wziąć mogą tylko obywatele Polski.

Konkurs rozpocznie się prezentacją zadania. Uczestnicy będą mieli niecałe 7 godzin na przygotowanie projektu.  Następnie prace konkursowe zostaną złożone na ręce Jury, które dokona ich oceny i ogłosi wyniki  podczas ceremonii przyznania nagród. W czasie gdy Jury będzie obradować, uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na cocktail party.

Twórcy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody wysokości, odpowiednio, 1000, 700 i 400 EUR. Jury może dodatkowo przyznać  specjalną nagrodę Fundacji We Are Water o wartości 400 EUR. Będzie to nagroda za projekt wyróżniający się w dziedzinie  zrównoważonego rozwoju i wpisze się w wartości, reprezentowane przez Fundację.

W skład Jury konkursu wejdą: Jerzy Wuttke, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, który kieruje dyplomową pracownią Projektowania Produktu na ASP Katowice: Tomasz Konior, główny architekt w Konior Studio; Tomek Rygalik, projektant kurator i wykładowca; Agnieszka Kaczmarka, Prezes Katowickiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich i Architekt oraz Xavier Torras, Brand Communication Director w Roca i przewodniczący Fundacji We Are Water. Jury w tym składzie oceni kreatywność, innowacyjność i wpasowywanie się prac konkursowych w ważną dla firmy ideę zrównoważonego rozwoju. Taka formuła konkursu pozwoli uczestnikom sprawdzić swoją umiejętność pracy pod presją czasu i zdobyć uznanie na wczesnym stadium kariery zawodowej.

One Day Design Challenge na świecie

Roca od lat angażuje się w projekty z zakresu innowacji i projektowania. One Day Design Challenge jest jednym z nich. Wspiera on młodych projektantów w ich dążeniu do zdobycia rozpoznawalności. Początkowo konkurs odbywał się tylko w miejscu swych narodzin – w Hiszpanii, gdzie najbliższa edycja będzie już siódmą z kolei. W roku 2015 podjęto decyzję o rozszerzeniu konkursu na inne kraje, aby zapewnić młodym ludziom dobrą platformę do rozwoju kreatywności i zdobywania doświadczenia w świecie profesjonalistów. Zorganizowano go wówczas  w Dubaju i Hong Kongu. W roku 2017 odbyły się pierwsze edycje w Anglii, Portugali, Rosji i Omanie. W 2018 kolejne kraje dołączą do listy biorących udział – razem będzie wtedy ich już dwanaście. Konkurs dotrze do Polski, Chorwacji, Brazylii, Argentyny i Bułgarii.

Rejestracja, regulamin, skład Jury i szczegóły na stronie:

http://www.onedaydesignchallenge.net/en/poland-2018_40730 

Więcej o konkursie w skali globalnej można przeczytać na jego stronie:

www.onedaydesignchallenge.net