Politechnika Śląska - Wydział Architektury

NR STOISKA: 101

27-28.01
Dni
otwarte
25-26.01
Dni dla
biznesu

Wydział Architektury jako innowacyjna jednostka Uczelni Badawczej Politechniki Śląskiej ponownie zawita na wystawie 4 Design Days. Podczas wydarzenia będzie można przyjrzeć się z bliska pracom zrealizowanym w ramach zajęć dydaktycznych oraz badawczych zrealizowanych na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Katowicach. Design, architektura, urbanistyka, sztuki plastyczne, nowe technologie - tym zajmujemy się na Wydziale Architektury!

W 2022 roku na Wydziale Architektury pośród zajęć dydaktycznych pojawiła się tematyka ceramiki, która doprowadziła do rozpowszechnienia działaności studentów w świecie ceramiki na arenę międzynarodową poprzez zainicjowanie I Gliwickiego Festiwalu Architektury, Sztuki i Rzemiosła jak i w roku 2023 II Międzynarodowego Śląskiego Festiwalu Architektury, Sztuki i Rzemiosła w Gliwicach, Katowicach, Cieszynie, Tarnowskich Górach, Ostrawie, Bratysławie, Timisoarze oraz Kutnej Horze. Na tego rocznym festiwalu zaprezentowana została makieta Dzielnicy Akademickiej Politechniki Śląskiej wraz z gliwickim Rynkiem, Areną Gliwice, katedrą oraz pobliskimi domami.

Makieta została w pełni wykonana z ceramiki o wymiarach 5,5m x 3m przez studentów Architektury Wnętrz 1 roku pod kierunkiem Dr sztuk Krzysztof Groń,
Mgr inż. arch. Wojciech Słodowy, Mgr Sztuk Anna Osadnik. Prace nad ceramiczną makietą trwały półtora roku, a teraz ponownie można zobaczyć dzieło studentów z bliska podczas wystawy 4 Design Days.

Ponadto Wydział Architektury zapewni dobrą zabawę również najmłodszym. Podczas targów będzie można poznać warsztat ceramiki, zobaczyć jak wytwarza się garncarstwo ceramiczne oraz wziąć udział w kreatywnych warsztatach prowadzonych przez studentów Wydziału Architektury - „Together 4 Humanity - Formy Przestrzenne, Papier, Tektura” oraz stworzyć wspólnie miasto przyszłości, które sprosta potrzebom ludzkości!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach oraz do odwiedzenia naszego stoiska na tego rocznych targach. Z przyjemnością przybliżymy Państwu nasze działania oraz mamy nadzieję, do zobaczenia!

Zapraszamy również do obejrzenia relacji w postaci filmu z tegorocznego II Międzynarodowego Festiwalu Architektury, Sztuki i Rzemiosła na naszym kanale YouTube pod nazwą: „Festiwal 2023”

Prowadzenie:

  • Dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, Prof. PŚ, Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, Katedra Projektowania i Badań Jakościowych w Architekturze, Wydział Architektury, Politechnika Śląska
  • Dr Krzysztof Groń, Katedra Sztuk Pięknych i Projektowych, Wydział Architektury, Politechnika Śląska
  • Dr inż. arch. Joanna Zabawa-Krzypkowska, Katedra Sztuk Pięknych i Projektowych, Wydział Architektury, Politechnika Śląska
  • Alicja Rabsztyn, Przewodnicząca Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej
  • Julia Wybraniec, Samorząd Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej

Żródło zdjęć: Politechnika Śląska