Prelegenci

Tina Kortmann Kortmann

Tina Kortmann Kortmann

Associate Director, Senior Architect

UNStudio

Tina Kortmann jest Associate Directorem/Senior Architektem w UNStudio w Amsterdamie, gdzie kieruje zespołem składającym się z pracowników z Holandii i Frankfurtu.

Zespół koncentruje się na projektach wielofunkcyjnych i wysokościowych, a także wnętrzach. Od 2017 roku są to między innymi FOUR Frankfurt, który jest obecnie w budowie, różne projekty wnętrz oraz wieżowce Belsenpark i NION.

Tina postrzega cel swojej pracy we wszystkich skalach jako projektowanie przestrzeni integracyjnych i miejsc kreatywnej interakcji, które koncentrują się na ludziach i ich potrzebach.

W tym kontekście projekt lotniska w miejscowości Kutaisi w Gruzji i Reset, instalacja przestrzenna do redukcji stresu, są jednymi z najważniejszych kamieni milowych Tiny w UNStudio, obok FOUR i trwających projektów wspomnianych powyżej.

Tina urodziła się w Düsseldorfie w 1978 roku i studiowała architekturę na Uniwersytecie RWTH Aachen oraz w Kopenhadze. Zanim dołączyła do UNStudio Amsterdam w 2010 roku, pracowała w renomowanych biurach architektonicznych w Kopenhadze, Paryżu, Akwizgranie i Tokio.


Bierze udział w sesjach:

4DD. O architekturze przy kawie

Studio Propertydesign.pl

POWRÓT