Prelegenci

Przemysław Janusz

Przemysław Janusz

architekt krajobrazu

Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu JANUSZÓWKA

Absolwent SGGW w Warszawie.

Ekspert dendrologii, rewitalizacji w założeniach krajobrazowych. Trener, wykładowca m.in. Polskiej Szkoły Dendrologii i Arborystyki. instruktor ABA Internationale. Inspektor, rzeczoznawca prac w terenach zieleni również założeń zabytkowych.

W projektach zwraca szczególną uwagę na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu.

Od 2001 roku wraz z Rafałem Kozłowskim właściciel pracowni projektowej JANUSZÓWKA w Bielsku-Białej, wielokrotnie docenionej i nagradzanej m.in.

Contemporary Landscape Architecture in Visegrad Countries nominacja za zagospodarowanie centrum Szczyrku- w grupie najlepszych projektów. (2015)

I Nagroda Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Rewitalizacja terenów przyrodniczo cennych wokół Szybu Prezydent w Chorzowie (2013), I Nagroda Zagospodarowanie Starej Sandecji w Nowym Sączu, Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”.

Autor projektów: błękitno - zielona infrastruktura - Przedszkolny Ogród Deszczowy w Bielsku-Białej (2023), rynek w Wilamowicach (2022), wieża widokowa w rezerwacie Śnieżnik (2022), Plac św. Jakuba w Szczyrku (2012). Prowadził prace arborystyczne w terenach zabytkowych, m.in. w ogrodzie pałacowym w Wilanowie i w Helenowie.

Pasjonat szybownictwa, pilot instruktor szybowcowy.


Bierze udział w sesjach:

Studio Propertydesign.pl

POWRÓT