ASP Katowice

27-28.01
Dni
otwarte
25-26.01
Dni dla
biznesu

Wystawa w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego prezentuje bogactwo niczym nieskrępowanej wyobraźni studentek i studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, ujętej w ramy prac graficznych i malarskich.  

Ekspozycja prezentuje sztukę opartą na własnej praktyce artystycznej oraz na partycypacji; tworzoną w zaciszu domowym, w samotności i w skupieniu, ale również w zgiełku pracowni wraz z innymi osobami. Zawierającą własne odczucia, intencje, emocje. Tworzoną z myślą o sobie, ale również o drugiej osobie – o odbiorcy.

Umiejętności warsztatowe i duża świadomość artystyczna powodują, że eksponowane obrazy wielokrotnie łączą ze sobą różne media, by jak najlepiej opisać świat radości i szczęścia oraz bólu i problemów.

Unikatowy system kształcenia w katowickiej ASP, polegający na tradycji, doświadczeniu i wartościowaniu bogatej kultury graficznej i malarskiej, a także konfrontowaniu najistotniejszych zjawisk sztuki współczesnej z własną, niczym niekrępowaną kreacją powoduje, że mamy do czynienia ze świadomymi i otwartymi na świat twórcami.

Suma zdobytych doświadczeń czyni z nich osoby swobodnie posługujące się interdyscyplinarnym językiem wypowiedzi artystycznej i rzetelnie opanowanym warsztatem. 

Świat potrzebuje twórców!