Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Tomasz Majda

Tomasz Majda

architekt, wiceprezes zarządu głównego

Towarzystwo Urbanistów Polskich

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Przez ponad 20 lat praktyki projektowej i prawie 20 lat praktyki dydaktycznej zajmujący się planowaniem przestrzennym i projektowaniem urbanistycznym. Laureat Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Nagrody Ministra Infrastruktury za pracę doktorską pt. „Rzeka w śródmieściu wielkiego miasta problemem urbanistycznym”.

Jako architekt współautor projektów obiektów prywatnych, komercyjnych i przestrzeni publicznych. Jako urbanista i właściciel biura planowania współautor kilkudziesięciu planów miejscowych, studiów gmin oraz koncepcji programowo-przestrzennych różnych obszarów funkcjonalnych.

Jako pracownik naukowy i nauczyciel akademicki, odpowiedzialny za przedmioty związane z teorią oraz planowaniem przestrzennym, projektowaniem urbanistycznym i ruralistycznym. Członek Zespołu ds. Obszarów Miejskich i Metropolitalnych przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

Przez 9 lat Sekretarz Generalny Towarzystwa Urbanistów Polskich, obecnie pełni funkcję I Wiceprezesa TUP. Od 10 lat sędzia referent ogólnopolskich konkursów na prace magisterskie z zakresu projektowania urbanistycznego, planowania i gospodarki przestrzennej oraz konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną.

Przewodniczący Polskiej Delegacji w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Urbanistów i Planistów Regionalnych ISOCARP. Ekspert w międzynarodowym zespole doradczym strategii rozwoju nowej części miasta na 5 mln mieszkańców wzdłuż rzeki Jangcy w perspektywie 2049 oraz planu rozwoju na lata 2030 w Nankinie w Chinach. Wykładowca programu szkoleniowego dla kadry planistycznej w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, międzynarodowych warsztatów dla młodych planistów w Shenzen w Chinach oraz międzynarodowych warsztatów w ramach Szkoły Głównego Architekta w Jekaterynburgu w Rosji.

Ekspert Wojewody mazowieckiego w Programie Bezpieczeństwa Powodziowego Doliny Wisły Środkowej. Współorganizator i sędzia referent międzynarodowego, zrealizowanego już konkursu urbanistyczno-architektonicznego na Bulwary Wiślane w Warszawie w roku 2008 oraz 

Bierze udział w sesjach:

  • Przestrzeń publiczna. Czas bulwarów, czyli jak odwrócić miasta w stronę wody

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Przestrzeń publiczna. Czas bulwarów, czyli jak odwrócić miasta w stronę wody

    Nowo oddane bulwary nadrzeczne to jedne z najatrakcyjniejszych przestrzeni rekreacyjnych w polskich miastach, które przyciągają nie tylko lokalizacją nad brzegiem rzek, ale też wspaniałą, ponadczasową architekturą. Rzeźba, instalacja, a może skatepark? Co powinno się znaleźć w takiej przestrzeni?

POWRÓT