Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Michał Sapota

Michał Sapota

członek rady nadzorczej

Murapol SA

Z Grupą Murapol związany od 2009 roku. Od 1 stycznia 2018 zasiada w radach nadzorczych spółek Murapol S.A. i Abadon Real Estate S.A., a od lipca 2017 w radzie nadzorczej Skarbiec Holding S.A. Od lipca 2017 także wiceprezes zarządu Widzew Łódź S.A., którego Murapol jest większościowym akcjonariuszem. W latach 2014-2017 zajmował stanowisko prezesa zarządu spółki Murapol S.A., w latach 2016-2017 prezesa zarządu Abadon Real Estate S.A., zaś od maja do grudnia 2017 także wiceprezesa zarządu Awbud S.A. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako członek zarządu International Polymer Center Sp. z o.o., dyrektor finansowy w spółce Sanwil S.A. czy senior II w katowickim oddziale Ernst&Young. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania finansista. Jest absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Bierze udział w sesjach:

 • Architektura. Co mówią o nas budynki, które stawiamy? Jak architektura reaguje na potrzeby społeczne?

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Architektura. Co mówią o nas budynki, które stawiamy? Jak architektura reaguje na potrzeby społeczne?

  Czy architektura funkcjonuje w oderwaniu od rzeczywistości, skupia się wyłącznie na estetyce i potrzebach inwestora, a może ma misję? Czy powinna wtrącać się w zastany porządek społeczny, konfrontować się z wyzwaniami współczesnego świata, jak kryzysy ekonomiczne, bieda, przeludnienie, upadek wartości i zachwianie relacji społecznych, ochrona środowiska czy rewolucja technologiczna?

 • Mieszkaniówka kusi inwestorów. Recepta na biznes na wynajem

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Mieszkaniówka kusi inwestorów. Recepta na biznes na wynajem

  • Stabilna gospodarka oraz dobre wyniki sektora mieszkaniowego sprawiły, że Polska znalazła się na celowniku wielkich graczy inwestujących w nieruchomości mieszkaniowe z przeznaczeniem na wynajem. Wśród największych miast Polski to właśnie Katowice mają nadal najsłabiej rozwinięty rynek wynajmu. Czy śląski rynek mieszkań to coraz bardziej łakomy kąsek dla inwestorów?
  • Jakich mieszkań szukają inwestorzy – standardowych czy luksusowych?
  • Jakie projekty na Śląsku mogą być dla nich magnesem? Sektor mieszkań na wynajem okiem deweloperów.
POWRÓT