Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Maria Saloni-Sadowska

Maria Saloni-Sadowska

główna projektantka

Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.

Mgr inż. arch. Maria Saloni-Sadowska urodziła się w 1971 roku w Warszawie. W 1995 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej Od 1995 pracuje w biurze projektowym Kuryłowicz&Associates. Obecnie pracuje na stanowisku głównego projektanta i zarządza pracą wieloosobowego zespołu projektantów. Od 2002 posiada uprawnienia budowlane.

Jest współautorką wielu opracowanych w pracowni i zrealizowanych projektów, między innymi: budynku biurowego Zielna Point w Warszawie, osiedli mieszkaniowych Eko Park, Marina Mokotów, Ostoja Wilanów i Nowy Mokotów w Warszawie oraz budynków hoteli HILTON w Gdańsku i w Łodzi.

Bierze udział w konferencjach naukowych prezentując zagadnienia związane z projektowaniem współczesnych zespołów zabudowy mieszkaniowej w strukturze miast.

Od 2006 roku jest członkiem Kolegium Sędziów Konkursowych Oddziału Warszawskiego SARP. Była sędzią konkursowym w wielu konkursach architektonicznych o dużym znaczeniu ogólnopolskim.

Od 2015 pełni funkcję Wiceprezesa Oddziału Warszawskiego SARP, a od 2016 jest Prezesem OW SARP.

Poza zawodowym zainteresowaniem architekturą i designem interesuje się sportem i podróżami. Przebiegła klika maratonów, w zimie bierze udział w długodystansowych biegach narciarskich.

Bierze udział w sesjach:

  • Nieruchomości mieszkaniowe. Pomysł na dom

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Nieruchomości mieszkaniowe. Pomysł na dom

    Parterowe, z płaskim dachem, minimalistyczne? A może w stylu wytwornej rezydencji? Z wielkimi przeszkleniami i elewacją z drewna? A może wykończone betonem? W jakich domach chcą mieszkać Polacy? Jakie projekty pozostaną ponadczasowe bez względu na zmieniającą się modę?

POWRÓT