Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Marek Tryzybowicz

Marek Tryzybowicz

Co-founder and Design Principal

MTDI Group

Architekt Marek Tryzybowicz jest współzałożycielem i dyrektorem projektowania w międzynarodowej grupie biur architektonicznych MTDIGroup (dawniej Bose International Planning and Architecture) usytuowanymi  w Warszawie,  w Delhi (Indie),i w  Dubaju, (UAE).

Marek jest członkiem Izby Architektów RP oraz Berlińskiej Izby Architektonicznej.

Marek Tryzybowicz projektuje na międzynarodowym rynku architektonicznym od 33 lat. Po założeniu MTDI Group( Wcześniej Bose Int’l),  jako partner i dyrektor projektowania, zaprojektował koncepcje wielofunkcyjnych, miejskich zespołów biurowych i handlowych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Chinach,  w Indiach, Turcji oraz w Omanie. 

Przed założeniem Bose /MTDIGroup, Marek pracował w USA i w Niemczech. Po ukończeniu magisterskich studiów architektonicznych w na UniwersytecieTeksaskim  w Arlington USA w 1988 roku, przez szesnaście lat Marek Tryzybowicz projektował w  międzynarodowej firmie architektonicznej Hellmuth, Obata i Kasabaum (HOK) w Dallas , jako Vice President i Dyrektor Projektowania w Berlinie i Warszawie, współtworząc liczne zespoły biurowe, handlowe i wielofunkcyjne w USA, Azji i Europie, w tym główną siedzibę Exxon-Mobil w Las Colinas, USA, wnętrza siedziby SONY Music na Placu Poczdamskim w Berlinie, Marina Town Center w Fukuoka, w Japonii oraz Galerii Mokotów i Galerie Kazimierz w Krakowie.

 Zespol prowadzony  przez MarkaTryzybowicza  zaprojektował zrealizowane  koncepcje architektoniczne następujących projektów: Zintergrowane Centrum Komunikacyjne w Poznaniu w tym  Nowy Dworzec Główny oraz Centrum Handlowe Poznań City Center,  Eurovea w Bratyslawie, Palladium w Pradze, Galeria Korona w Kielcach, Maritimo w Konstancji, Silesia City Center -pierwsza i druga faza w Katowicach, Bonarka City Center w Krakowie, Galerię Amber W Kliszu, Dębowe Tarasy w Katowicach. Rewitalizacje wnętrz: Galaxy w Szczecinie, Klif w Warszawie, Klif w Gdyni oraz  projekty wnętrz Galerii Bronowice w Krakowie oraz Galeria Rzeszów. Zrealizowane koncepcje na Bliskim Wschodzie to  rozbudowa i rewitalizacja Alexandria City Center w  Aleksandrii oraz   Rewitalizacja Deira City Center w Dubaju. Zrealizowane projekty w  Indiach to Rohini Commercial w  Rohini, Orchid Agora w  Delhi oraz Noida Commercial w Noida. Projekty Koncepcyjne w Chinach to między innymi: MT French Riviera Waterfornt w Chongqing, Luxury Island w Chongqing, Riverfront w Tianshui, Mixed Use Development w Foshan, Eurpopean City Development w Putianie.

W ostatnich kilku  latach,  w ramach MTDIGroup Marek był   głównym projektantem/autorem koncepcji  zrealizowanych i realizowanych  projektów architektonicznych,  wielofunkcyjnej zabudowy mieszanej, planów zagospodarowania przestrzennego  w Turcji,(Balat, Bursa) Czechii ( Dornych , Brno),  W Indiach ( budynki biurowe, Bangaluru : Quay, Luxor, Goldstone, Taurus IV, Opal, Neon,  Taurus East,  MFAR II, Bach, Ankor West,  Apollo,  Hellium ,  Keystone, ), Muskat, Oman: Zintegrowana Zabudowa Wielofunkcyjna wraz z planami Zagospodarowania Przestrzennego: BIDBID City, HALBAN City,  Hai Al   Naseen, Quaryat Al Bahr  oraz Plany Zagospodarowania Przestrzennego zespołów biurowych w Bangaluru, Indie: Taurus, Bagmane World City, Capital One,  Solarium City, Citrus, Electronic City, Cosmos,  Encore, Goldstone Mix Use.

Główne, bieżące  zaangażowania projektowe Marka w Polsce to  projekty zintegrowanej zabudowy wielofunkcyjnej :  Wilanów  Park w Wilanowie i Dornych w Brnie,

Jest niewątpliwą satysfakcją Marka Tryzybowicza ,  że projekty, realizowane w wielu krajach , o  rożnych kulturach, są rezultatem  myśli twórczej  utalentowanych polskich  architektów i projektantów MTDIGroup.

Bierze udział w sesjach:

  • Architektura i lifestyle na pierwszym planie, czyli pomysł na alternatywny handel

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Architektura i lifestyle na pierwszym planie, czyli pomysł na alternatywny handel

    E-commerce zmienia zwyczaje zakupowe klientów. Dlatego galerie handlowe w walce o wydłużenie czasu spędzanego w obiekcie, tzw. dwell time, rozwijają strefy restauracyjno-rozrywkowe. Stymuluje je do tego także inny trend – obiekty handlowe powstające w rewitalizowanych przestrzeniach, które oferują wysublimowane produkty i doznania zakupowe. Takich przykładów na świecie jest wiele: Mercado de San Miguel w Madrycie, La Boqueria w Barcelonie. W Polsce pionierem jest Hala Koszyki w Warszawie. Czy będą kolejne?

POWRÓT