Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Bożenna  Wawrzyniak-Mańko

Bożenna Wawrzyniak-Mańko

Architekt

1961 urodzona w Jaszczowie
1987 Dyplom Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej
1988-1991 Architekt, w biurze Inwestprojekt w Lublinie
1991-1995 Architekt i właścicielka Biura Architektonicznego BMMW s.c. w Lublinie
1995- 2001 Architekt i właścicielka Autorskiego Biura Architektury Bożenna Mańko s.c.
Od 2005 przebywa w Niemczech
Od 2008 Architekt w RKW Architektur + w Düsseldorfie ( wczesniejsza nazwa biura RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Architektur + Städtebau )


Biuro projektowe RKW Architektur + od prawie 60 lat bierze czynny udział w kształtowaniu współczesnego budownictwa mieszkaniowego oraz obiektów handlowych i środowiska miejsc pracy. Biuro RKW Architektur + należy do wiodących niemieckich biur architektonicznych. Obecnie zatrudnia około 300 osób - architektów, projektantów wnętrz, techników i wykwalifikowanych pracowników administracyjnych w siedzibie głównej biura w Düsseldorfie , w biurze w Lipsku, w Monachium i w Münster.
Najważniejsze projekty w RKW Architektur +
• PGE ARENA w Gdańsku (obecna nazwa - Stadion ENERGA w Gdańsku)
Stadion wybudowany na ME 2012 w piłce nożnej dla okolo 43.000 widzów
• CEDET-Modernizacja i przebudowa DTC SMYK w Warszawie realizowana w konsorcjum z AMC – Andrzej M.Chołdzyński Sp.z o.o.
• Gdanskie Kamienie ( nazwa robocza) – obiekty w kształcie przypominającym kamienie położone obok Stadionu ENERGA. Wstępne funkcje to park wodny, ogród tropikalny, park rozrywki, hotel, centrum fitness z fizjoterapią
• Projekt urbanistyczno-architektoniczny Zagospodarowania północnego Cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego przez Konsorcjum Immobel i Multibud wspólnie z Gminą Miastem Gdańsk
Zabudowa Wyspy Spichrzów rozpocznie się w 2017 r. od jej północnego końca i obejmie budowę hotelu, budynków mieszkalno-usługowych i nowej kładki łączącej Wyspę z Długim Pobrzeżem. Powierzchnia użytkowa całej inwestycji wyniesie ok. 60.000 m2 i zostanie zrealizowana w 4 fazach do końca 2023 roku. Wartość inwestycji to ok. 400 mln zł.
• 4-gwiazdkowy Hotel z częścią wielofunkcyjną i garażem podziemnym
na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku o łącznej powierzchni użytkowej ok. 16.000 m2. Do dyspozycji gości zostaną oddane lokale gastronomiczne i usługowe . Liczba pokoi hotelu wynosi 236 , liczba miejsc parkingowych wynosi 44 miejsc.

POWRÓT