Housemarket Forum Silesia 2017

Rynek mieszkaniowy w Polsce ma się świetnie, a lata 2016/2017 mogą być rekordowe pod względem sprzedaży lokali. Ale czy także na Śląsku? Czy nowy kierunek pomocy publicznej zaspokoi potrzeby mieszkaniowe tego regionu? Aby odpowiedzieć na to pytanie, Grupa PTWP, wydawca serwisu Housemarket.pl, postanowiła zorganizować drugą edycję konferencji Housemarket Forum Silesia 2017. Będziemy rozmawiać o przyszłości mieszkalnictwa na Śląsku i wyzwaniach demograficznych.

Miasta przyszłości potrzebują mieszkań, ale deweloperzy muszą być czujni – bo osiedla to nie tylko sypialnie. Czego trzeba, by Katowice stały się tętniącą życiem stolicą województwa?

Na wagę złota stają się luksusowe apartamenty. To sektor, który dopiero urośnie. To właściwy moment na takie inwestycje na Śląsku?

Deweloperów kuszą też nieruchomości wakacyjne, których na Górnym Śląsku szybko przybywa. Ale jakie condo się opłaca? Ile można zarobić?

W cenie są też projekty powstające na bazie istniejącej zabudowy. Takiej w centrach śląskich miast nie brakuje. Jednak rewitalizacja kosztuje. Gdzie czyhają pułapki? Jak wygląda dostępność kamienic pod inwestycje mieszkaniowe w centrach śląskich miast?

W II edycji spotkania wezmą udział najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci.

Wydarzenie będzie częścią II edycji 4 Design Days.

Wstępny zakres tematyczny

Rynek. Miasto przyszłości potrzebuje mieszkań – kto i co rządzi rynkiem mieszkaniowym na Śląsku, jak zatrzymać młodych ludzi w mieście?

  • Narodowy Program Mieszkaniowy – nowy kierunek strumienia pomocy publicznej. Czy zaspokoi potrzeby mieszkaniowe regionu
  • Podaż, popyt, ceny - prognozy rozwoju rynku mieszkaniowego na Śląsku
  • Okiem deweloperów – potencjał największych miast w aglomeracji katowickiej
  • Po pierwsze: jakość życia. Osiedla to nie tylko sypialnie – czego trzeba, by Katowice stały się tętniącą życiem stolicą województwa

Inwestycje. Mieszkania kuszą dużych graczy – atrakcyjna i bezpieczna alternatywa inwestycyjna

  • Mieszkania na wynajem Jak będzie rósł rynek w Polsce, a jak wygląda to na zachodzie Europy
  • Perspektywa inwestora – jakie, gdzie i za ile budować na Śląsku
  • Czy system condo się opłaca? Zysk = komfortowe apartamenty + unikalna lokalizacja + najwyższy standard?

Rewitalizacja i lofty. Adres na wagę złota – remontować czy budować? Jak stworzyć atrakcyjną ofertę mieszkaniową na bazie istniejącej zabudowy w centrach śląskich miast

  • Dostępność kamienic pod inwestycje mieszkaniowe w centrach śląskich miast
  • Rewitalizacja – ile kosztuje, gdzie czyhają pułapki?
  • Lokalizacja, klimat, otoczenie – w co inwestować, żeby skusić klienta?

Szczegóły na: www.housemarket.pl

Partnerzy i sponsorzy

Sponsor

Partner