Przemo Łukasik: Projektowanie to stałe zarządzanie zmianami

- Projektowanie to stałe zarządzanie zmianami. Warto podczas tych czterech dni podzielić się swoimi doświadczeniami i zobaczyć jakie inni zdobyli. Warto zobaczyć jak inne projekty zmieniają świat, ale również jak świat zmienia podejście do projektowania - mówi Przemo Łukasik, współtwórca Medusa Group, zapraszając do udziału w 4 Design Days.

Medusa Group to biuro architektoniczne o dużym doświadczeniu założone w 1997 roku przez Przema Łukasika i Łukasza Zagałę. Medusa jest multidyscyplinarnym biurem projektowym zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym w Polsce i za granicą.

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie, Jean Nouvel Architecture w Paryżu i Odile Decq / Benoit Cornette również w Paryżu.

W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną Medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Obecnie pracownia liczy 40 osób i mieści się w Bytomiu na terenie dawnego budynku przemysłowego zaadaptowanego na potrzeby pracowni. Medusagroup wygrała 11 konkursów, otrzymała ponad 30 nagród i trzykrotnie była nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.

Znany projektant będzie uczestnikiem święta wzornictwa i architektury - 4 Design Days. W lutym czekają nas dwa dni spotkań i dyskusji dla profesjonalistów oraz dwa dni otwarte - dla wszystkich, którzy kochają dobrą architekturę i piękne projekty. Więcej informacji na www.4dd.pl.