Oskar Grąbczewski o szczegółach projektu Muzeum Ognia

Architekt Oskar Grąbczewski potwierdził swój udział w 4 Design Days. Oprócz wystąpienia w sesji "Projekt to nie koniec", architekt przedstawi szczegóły projektu Muzeum Ognia w Żorach w cyklu Short Stories.

Architekt Oskar Grąbczewski weźmie udział w sesji "Projekt to nie koniec", w której paneliści dyskutować będą o tym jak znaleźć wspólny język w każdym etapie realizacji inwestycji. Omówią model współpracy na linii inwestor, architekt, wykonawca.

Podczas dni otwartych na 4 Design Days Oskar Grąbczewski będzie panelistą "Design Talks & Design Shows". Będzie można z nim porozmawiać w części Unplugged - multimedia w domu oraz smart dom.

Dodatkowo architekt przedstawi szczegóły projektu Muzeum Ognia w Żorach podczas wystąpienia Short Stories.

Oskar Grąbczewski od 2002 roku prowadzi wraz z żoną Barbarą Grabczewską pracownię OVO Grąbczewscy Architekci.

OVO zajmuje się projektami w każdej skali: od projektów urbanistycznych i wielkoskalowych projektów architektoniczno-urbanistycznych, poprzez budynki użyteczności publicznej, przemysłowe, komercyjne oraz mieszkalne, aż do projektów willi i domów jednorodzinnych, wnętrz i indywidualnych projektów mebli.

OVO Grąbczewscy Architekci ma w swoim dorobku kilkadziesiąt międzynarodowych i krajowych nagród i wyróżnień za twórczość architektoniczną , w tym m.in.: Nominacja w plebiscycie National Geographic na 7 nowych cudów Polski 2015, Finał konkursu Życie w architekturze pod patronatem Prezydenta RP 2015 oraz 2012, wyróżnienie w konkursie UIA na Muzeum Etnografii w Budapeszcie 2014, wyróżnienie w konkursie PLGBC Green Building Award 2012.

Do najciekawszych projektów pracowni należą: Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie pod Opolem, Muzeum Ognia w Żorach, Muzeum Spotkania Kultur Świata Yatenga w Żorach, Centrum Sportowo-Rekreacyjne i Kulturalno-Oświatowe w Kórniku.

Oskar Grąbczewski w latach 2003-2008 był wiceprezesem SARP O/Katowice, a od 2008 jest wiceprezesem Instytutu Współczesnego Miasta. Wykładowca akademicki, autor felietonów i esejów o tematyce architektonicznej.