Nie produkt, lecz człowiek jest celem

Paweł Grobelny, projektant, kurator wystaw, wykładowca na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz School of Form w Poznaniu, będzie prelegentem podczas 4 Design Days. Weźmie udział w sesji "Design. Nie produkt, lecz człowiek jest celem".

Grobelny studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. W roku 2009 został wybrany w Brukseli do grona „100 Young Creative Talents” w ramach Roku Kreatywności i Innowacji Unii Europejskiej. Stypendysta Rządu Francuskiego w Paryżu, prestiżowej Casa de Velazquez w Madrycie oraz RU-Residency Unlimited w Nowym Jorku.

Jest autorem mebli miejskich, m.in. w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju i ogrodzie Albertine w Brukseli, a także kina plenerowego dla Centrum Sztuki Współczesnej Strombeek w Belgii.

Jest także laureatem międzynarodowego konkursu na meble miejskie dla francuskiego miasta Mont de Marsan. Laureat licznych nagród projektowych m.in. PRODECO 2006, PRODECO 2008, Tremplins Meuble Paris 2008, LVMH Louis Vuitton. Moet Hennsessy oraz Rado Star France 2013 przyznanej podczas Paris Design Week.

Jego prace znajdują się między innymi w kolekcji Muzeum Designu w Monachium.  Wspólnie z Agnieszką Jacobson-Cielecką jest kuratorem cyklu wystaw „Unpolished. Young Design from Poland” oraz „Polished Up. Design from Poland” popularyzujących polski design poza granicami kraju.