Bartosz Piotrowski laureatem iF Design Award za pociąg PESA

Bartosz Piotrowski został jednym z laureatów międzynarodowego konkursu dla projektantów iF Design Award 2016. Zaprojektowany przez niego pociąg PesaDART zdobył nagrodę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, w kategorii "Produkt". Projektant będzie jednym z prelegentów podczas 4 Design Days.

Pociągi PESA produkowane są w Bydgoszczy. Ich projektant, Bartosz Piotrowski, już dwukrotnie zdobył tytuł Designera Roku.

Konkurs iF Design Award to  jeden z najbardziej prestiżowych obecnie konkursów w dziedzinie projektowania na świecie. Co roku, firmy poddają swoje produkty i usługi wnikliwej ocenie jury. Projekty zgłaszane są w 7 głównych dziedzinach: Produkt, Opakowania, Komunikacja, Architektura wnętrz, Koncepcje produktu, Usługi i Architektura. Każda dziedzina ma liczne podkategorie.

Bartosz Piotrowski jest głównym projektantem wzornictwa w Dziale Badań i Rozwoju PESA Bydgoszcz, Pracownia Projektowania Produktu, Zakład Wzornictwa UTP Bydgoszcz. W latach 1994–1998 studiował na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymał w 2006 roku na Wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2010 roku obronił doktorat. Wykłada na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Z Kamilą Kamińską prowadzi Circle Studio Projektowe. Stworzył ponad tuzin projektów kolejowych pojazdów.

Projektant weźmie udział w 4 Design Days. Będzie prelegentem w dyskusji „Design. Nie produkt, lecz człowiek jest celem”.

fot. PKP Intercity