Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Bogna Polańska

Bogna Polańska

założyciel, główny projektant

broKat

Architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na którym obroniła pracę dyplomową „Wiedeń, Meidling — eksperymentalna wyspa mieszkaniowa”.

Odbyła praktyki za granicą w pracowni Guallart Architecture  Office w Barcelonie. Stypendystka Copenhagen Technical Academy w Danii. Ukończyła również praktyki w biurze KWK Promes (2007—2008). Przez 9 edycji była współorganizatorką Pecha Kucha Night w Katowicach. Od 2010 r. prowadzi z Romą Skuzą pracownię architektoniczną bro.Kat.

W 2012 r. pracownia, wraz z Kają Nosal, otrzymała nagrodę w kategorii Mała Forma w 18. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego za realizację pod nazwą Hochglance — biżuteria z węgla i srebra, także w 2012 — zajęła I miejsce w konkursie „Dobry Produkt dla Śląska", organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach projektu „Design Silesia II" w kategorii produkt ekskluzywny. Nagroda przyznana została za projekt Śląskie Doniczki. W 2013 r. biżuteria Hochglance otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have!, organizowanym przez Łódź Art Center. W 2014 r. pracownia otrzymała wyróżnienie w konkursie „Public Foor Me — zaprojektuj wnętrze Pijalni Czekolady E. Wedel" oraz dwa wyróżnienia w kategorii Młody Twórca oraz Wnętrze Roku za realizację projektu B&T Skyrise biuro informatyczne w 20. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego. W 2017 r. Schwarztasia — śląska torba otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have! organizowanym przez Łódź Art. Center.

POWRÓT