Prelegenci

Zbigniew Gierczak

Zbigniew Gierczak

architekt

INOSTUDIO architekci

Urodził się w Cieszynie, pochodzi z Ustronia. Od 2000r związany z Gliwicami gdzie w 2006r. ukończył wydział Architektury Politechniki Śląskiej. 

Już na studiach i po ich zakończeniu podróżował i zdobywał doświadczenie w zawodzie architekta w renomowanych biurach architektonicznych w Niemczech, w Irlandii oraz w Szkocji w Edynburgu w międzynarodowym studiu architektonicznym RMJM.

Po powrocie do kraju w 2009r zdobywał dalsze doświadczenie pracując w pracowni architektonicznej Konior Studio w Katowicach m.in. przy takich projektach jak Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Wille Parkowa w Katowicach.

Od 2011r. członek Śląskiej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 2010r. współzałożyciel pracowni architektonicznej INOSTUDIO w Gliwicach zajmującej się projektami nowoczesnych domów jednorodzinnych, które z powodzeniem realizuje w całej Polsce. 

Na swoim koncie ma wiele nagradzanych i publikowanych projektów w Polsce i za granicą.

W 2015r. pracownia zdobyła wyróżnienie w kategorii wnętrze w Konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2015 za projekt przebudowy własnej siedziby biura w Gliwicach.

W 2018r. wraz z biurem Office OU z Toronto pracownia zdobyła I nagrodę w międzynarodowym konkursie na projekt szkoły podstawowej w dzielnicy Smichov w Pradze w Czechach.

Od 2016r współzałożyciel marki nowoczesnych i minimalistycznych mebli loftowych NUXX.

Od 2018r współzałożyciel i marki BOXIBOX zajmującej się projektowaniem i produkcją domów modułowych.

Prywatnie interesuje się sportem i górami a w szczególności ich przemierzaniem na rowerze górskim oraz nartami zjazdowymi i biegowymi.


Bierze udział w sesjach:

Redakcja portalu zaprasza na konsultacje z architektami oraz projektantami wnętrz

Redakcja portalu zaprasza na konsultacje z architektami oraz projektantami wnętrz

POWRÓT