Prelegenci

Tytus Brzozowski

Tytus Brzozowski

architekt, akwarelista, twórca murali

Tytus Brzozowski - Warszawiak Roku 2022 - opowiada w swoich obrazach o magicznym, pełnym fantastycznych zdarzeń mieście. Główną inspiracją dla artysty jest Warszawa i jej niezwykła historia. W jego pracach odnajdziemy dawno nieistniejące, zdobne kamienice czy znane gmachy usytuowane w bardzo nietypowych okolicznościach. Szczególną rolę w malarstwie Tytusa odgrywają ludzie. Pojawiają się na dachach, kominach, łącznikach między budynkami, a nawet lewitują gdzieś w chmurach – wszystko to, by pokazać, że miasto może a nawet powinno być przyjazne oraz pełne aktywności.

Obrazy Tytusa Brzozowskiego można odnaleźć na warszawskich ulicach dzięki ośmiu muralom zrealizowanym według jego projektu. Prace artysty wykorzystywane są przez Polską Organizację Turystyczną do promocji turystyki w Polsce np. na Międzynarodowych Targach Turystycznych World Travel Market w Londynie. Obrazy akwarelisty wystawiano również podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo oraz Chengdu Europe Culture Season w Chinach, jego wystawy odbyły się również m.in. w Chicago, Londynie, Wilnie czy szwajcarskim Rapperswilu. Akwarele Tytusa wykorzystano przy produkcji filmu „Po apokalipsie” zrealizowanego przez Dom Spotkań z Historią. Artysta jest autorem wielkoformatowej książki obrazkowej: „Miastonauci” przedstawiającej podróż po magicznym świcie składającym się z najważniejszych elementów polskich miast.
Tytus Brzozowski jest absolwentem  Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studiował i praktykował również w Finlandii. Decyzją mieszkańców został wybrany na Warszawiaka Roku 2022. Środowisko architektów udekorowało artystę medalem Bene Merentibus w uznaniu jego zasług dla rozwoju Architektury Polskiej poprzez jej propagowanie w Polsce i na świecie w oryginalnych formach malarskich.


Bierze udział w sesjach:

Sztuka w przestrzeni publicznej

POWRÓT