Prelegenci

Sławomir Kumka

Sławomir Kumka

dyrektor, Laboratorium Oprogramowania IBM w Krakowie, IBM Polska

Sławek Kumka to doświadczony specjalista IT z tytułem magistra Informatyki z AGH i Executive MBA z University of Warwick. Posiada blisko 30 lat doświadczenia w branży IT, specjalizując się w tworzeniu i zarządzaniu projektami. Przez 12 lat pracował w IGE+XAO jako Dyrektor Techniczny, gdzie nadzorował rozwój oprogramowania CAD dla sektora elektrycznego i lotniczego, koncentrując się na projektowaniu i produkcji wiązek kablowych.

Od 2008 do 2010 roku był Dyrektorem Rozwoju Oprogramowania w Apriso Polska, należącej do Dassault System, gdzie zakładał i rozwijał dział oprogramowania w Krakowie, pracując nad Systemami Wykonawczymi Produkcji (MES) i współpracując z firmami motoryzacyjnymi, w tym Tesla i SpaceX.

Od 2010 roku Sławek jest związany z IBM, gdzie przez ostatnie 8 lat pełni funkcję Dyrektora Laboratorium Oprogramowania w Krakowie, skupiając się na dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań IT. Jego praca obejmuje rozwój w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz przetwarzania dużych zbiorów danych, co świadczy o jego wszechstronnych kompetencjach w zarządzaniu technologią. Sławek jest znany z umiejętności łączenia teorii z praktycznym zastosowaniem technologii, a jego praca w IBM potwierdza to zaangażowanie.


Bierze udział w sesjach:

PROPERTY FORUM ŚLĄSK
Why Metropolia?
Śląsk 4.0 – pomysł na przyszłość regionu

POWRÓT