Prelegenci

Małgorzata Mataniak-Pakuła

Małgorzata Mataniak-Pakuła

architekt wnętrz

Architektura i Wnętrza Profilart

Od ponad 20- lat prowadzi autorską pracownię projektowania - Architektura i Wnętrza “Profilart”. Projektantka licznych wnętrz użyteczności publicznej oraz apartamentów i rezydencji.
W swojej pracy szczególną wagę przykłada do spójności architektonicznej formy obiektu z jego wnętrzem i oraz zagospodarowaniem terenu. Przygotowanie zawodowe w kierunku architektury, urbanistyki oraz wnętrz pozwalają na kompleksowe projektowanie, gdzie wszystkie te aspekty są równoważne.
Ukończyła studia wyższe na kierunku Architektura i Urbanistyka oraz Studia Podyplomowe Planowania Przestrzennego i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.
Posiada uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Jest członkiem Śląskiej Izby Architektów Polskich oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich. W latach 1993-1998 jest asystentem Głównego Architekta Województwa Katowickiego oraz Sekretarzem Wojewódzkiej Komisji Architektury i Krajobrazu.
W latach 1998-2001 Szef Śląskiego Oddziału Wydawnictwa Murator oraz Redaktor Prowadzący Informatora Indywidualnego Inwestora – dodatku do miesięcznika Murator.
Współtwórczyni Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz autorskiego programu kształcenia na kierunku Architektura Wnętrz.
Od wielu lat współpracuje z mediami także z Wydawnictwem Publikator również jako Juror w Konkursie Dobry Design.


Bierze udział w sesjach:

Kolory roku 2024 – czy naprawdę warto się nimi przejmować?

POWRÓT